Gangsterská pomsta Jareda Kushnera

Od začátku blokády Kataru probíhají různé spekulace o tom, co za ni doopravdy stojí. Zatímco americký ministr zahraničí Rex Tillerson jezdí po regionu, aby problém vyřešil, web Intercept uvádí, že podíl na celé blokádě mohl mít zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner.

Rodina mocného zetě amerického prezidenta Donalda Trumpa Jareda Kushnera poslední dva roky vyjednávala s katarským investorem Sheikem Hamadem bin Jassimem al-Thanim o obří investici o hodnotě 500 milionů dolarů do jeho pozemku na 666 Fifth Avenue v New Yorku.  Tato investice byla pro Kushnera tak významná, že bez ni by Kushnerův realitní byznys utrpěl ztrátu na své reputaci. Jenže investice podle zdrojů nevyšla.

Intercept dále naznačuje, že Kushner hrál klíčovou roli v přísnějším americkém postoji vůči Kataru, ačkoliv přímá vazba mezi americkou politikou vůči této zemi a zmíněnou investicí nebyla potvrzena. Na začátku tohoto roku byli Kushnerovi přistiženi na kameře, jak využívají své konexe pro nalákání čínských investorů do jejich realitek na investorská víza, která umožňují cizincům investovat do podniků vytvářející pracovní místa v zemi.

Zdroje: Raw Story, Intercept
Foto: Internet

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články