Nová svědectví potvrzují vyděračskou podstatu aktivit Jeffreyho Epsteina

Od údajné sebevraždy miliardáře a registrovaného sexuálního násilníka Jeffreyho Epsteina se kromě detailů o aktivitách prince Andrewa objevují svědectví, která potvrzují, že Epstein řídil tým videoexpertů nahrávajících sexuální hrátky jeho známých. Ozývají se dokonce i hlasy o tom, že tyto informace měly sloužit k vydírání v rámci zpravodajské operace státu Izrael.

Zatímco se princ Andrew pod tlakem veřejnosti topí ve vlastních lžích o pohlavním styku s Virginií Robertsovou během jeho „schůzek“ s Epsteinem (už se asi zapomnělo na královské vazby na sériového pedofila Jimmyho Savila), ze středu pozornosti vyšuměla důležitá svědectví o celkovém fungování Epsteinovy pedofilní sítě. Krom toho, že Epstein léta vozil do svých vil v New Yorku a na Floridě a na svůj ostrov Little St. James mladé dívky k prostituci, vedl si záznamy v tzv. „černé knize,“ pedofilní miliardář vše nahrával na kamerový systém. Tyto záznamy mohly být využity pro vydírání za obchodními a politickými účely.

Černá kniha a kamery

Maria Farmerová, která na Epsteina podala žalobu za sexuální napadení, v prvním rozhovoru pro pořad CBS This Morning řekla, že miliardářova vila na Mahattanu byla kompletně pod neustálým dohledem kamerového systému. „Co bylo zajímavé, když jsem přišla dovnitř, ukázal mi, kde jsou lidé, kteří vše monitorují. Pokud se podíváte na dům zvenku, na pravé straně je zamřížované okno – to je ta mediální místnost, jak ji sám nazval. A byly tam dveře, byly jako neviditelné, zatlačilo se na ně a vevnitř jsem viděla všechny ty kamery. Jako staré televize položené na sebe. V té místnosti za nimi seděli lidé, na kamerách jsem viděla záchod, záchod, postel, postel, záchod, postel. Řekla jsem si, že nikdy tam nepůjdu na záchod nebo tam nepřespím,“ řekla. Farmerová dále uvedla, že do vily chodily a vycházely mladé dívky, které si Epstein najal jako umělecké poradce, některé dokonce ve školních uniformách.

Farmerová není jediná, kdo monitorování celé vily popisovala. Podobná slova pronesla v pořadu Morning Britain bývalá přítelkyně prince Andrewa Victoria Herveyová. „Nenarazila jsem v apartmánech na další dívky, ale bylo to tam nepříjemně. Svůj výlet jsem zkrátila, cítila jsem, že jsem sledována, byly tam skryté kamery, odešla jsem po deseti dnech bydlet k mé kamarádce. Ještě předtím než vše vyšlo na veřejnost, jsem to cítila,“ řekla. Existenci „neviditelných dveří“ zmínila v žalobě v roce 2015 i nejznámější Epsteinova oběť Virginia Robertsová.  

V roce 2015 byla na internetu publikována Epsteinova „černá kniha.“ Ta obsahuje desítky jmen s adresami a telefonními čísly, které si miliardář zapisoval (samozřejmě nikdo neví, proč je tam napsaný). Desítky jmen na téměř 90 stranách společně s kamerovým systémem ve vile na Manhattanu dokládají vyděračskou podstatu aktivit Jeffereyho Epsteina a jeho pobočnice Ghishlaine Maxwellové, která zmizela beze stopy.

Zpravodajská operace?

V červenci 2019 proběhla internetem zpráva, že americký ministr práce Alexander Acosta, který jako státní návladní na Floridě Espteinovi v roce 2007 zajistil úžasnou mimosoudní dohodu, která mu pomohla vyhnout se dalšímu vyšetřování a delšímu vězení za činy spojené se zneužíváním dětí, týmu prezidenta Donalda Trumpa při nabídce práce na pozici ministra řekl, že Epstein pracoval pro tajné služby. Jak uvedl Daily Beast:

„Způsobí Epsteinův případ problémy pro schvalovací řízení?“ byl Acosta tázán. Acosta odpověděl, uvolněně, že ohledně tohoto případu byla jen jedna schůzka. Uzavřel dohodu s jedním z jeho právníků, protože mu „bylo řečeno,“ že Epstein je mimo jeho platovou třídu. „Bylo mi řečeno, že Epstein patřil k tajným službám, abych to nechal na pokoji,“ řekl týmu Trumpa, které mu odpověď očividně stačila, a Acosta byl na pozici přijat.

Acosta i jeho rezort se komentářům ohledně jeho slov vyhýbají, existuje ovšem další tvrzení přímo od experta izraelské armády.

V rozhovoru Zeva Shaleva, bývalého výkonného producenta CBS News a oceněného novináře webu Narativ, bývaly vysoce postavený člen izraelské vojenské rozvědky a zbraňový dealer Ari Ben-Menashe tvrdil, že Epsteina a jeho pobočnici Ghislaine Maxwellovou potkal v 80. letech během jejich služby v rozvědce. Ben-Menashe pracoval s Robertem Maxwellem, otcem Epsteinovy pobočnice, který zemřel za záhadných okolností v roce 1991 po pádu ze své jachty.

Ben-Menashe a Maxwell byli součástí skandálu Írán-Contra – jejich úkolem bylo převážení zbraní do Íránu. Maxwell chtěl podle jeho slov do operace zapojit i Epsteina, jenže i přes doporučení nadřízených jej nechtěli přijmout, protože se jim zdál nekompetentní.

Je nutné dodat, že Shalev není schopen potvrdit pravost těchto tvrzení stejně jako Ben-Menasheho motiv, protože jak upozorňuje, pracuje „pro spoustu klientů jako konzultant.“ V listopadu 1989 byl Ben-Menashe zatčen za porušení Zákona o kontrole vývozu zbraní za snahu prodat tři letadla Hercules C-130 Íráncům, to bylo základem pro vypuknutí celého skandálu Írán-Contra. Rok seděl ve stejné věznici jako Epstein, proto zpochybňuje Epsteinovu sebevraždu.

Zde jsou úryvky ze zmiňovaného rozhovoru:

Shalev: Mluvil jste o tom, že Jeffrey Epstein a Ghislaine Maxwell byli součástí izraelské vojenské rozvědky. Víte přesně jaké jednotky?

Ari Ben-Menashe: Díky Robertu Maxwellovi pracovali přímo pro rozvědku. Nevím, komu se zpovídali.

Shalev: Řekl byste, zda byla ona také agent?

Ari Ben-Menashe: Ano.

Shalev: Vojenské rozvědka? 

Ari Ben-Menashe: Ano, ano.

Ben-Menashe dále tvrdí, že Epstein a Maxwellová naváděli mocné politiky, vědce a známé osobnosti do kompromitujících a zločineckých situací.

Ari Ben-Menashe: Epstein and Ghislaine vydírali americké a další politiky.

Shalev: Pro Izraelce?

Ari Ben-Menashe: Ano.

Shalev: Pro většinu je těžké vidět Izraeli…Vydírat americké lídry…Je to velice...

Ari Ben-Menashe: Děláte si srandu? Byl to jejich modus operandi.

S přibývajícími oběťmi Jeffreyho Epsteina přibývají spekulace. Vyděračská podstata jeho aktivit se potvrzuje každým dalším svědectvím. Možná se v budoucnu dozvíme i něco dalšího, pokud to jako spousta dalších informací nevyšumí do prázdna. 

Foto: Wikimedia

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články