Americká novinářka vyhozena z Británie kvůli vyšetřování sexuálního zneužívání dětí

Americká novinářka magazínu Newsweek Leah McGrath Goodmanová byla zadržena a vyhoštěna z Británie kvůli vyšetřování sexuálního zneužívání dětí bývalým britským premiérem Edwardem Heathem. Sama to uvedla v rozhovoru 3. srpna pro LBC.

Goodmanová se chtěla vydat na ostrov Jersey, aby přezkoumala obvinění týkající se sexuálního zneužívání dětí. „Když jsem odcestovala do Jersey na soukromou návštěvu, to bylo v září 2011, vše jsem kontrolovala u imigračních úřadů v Jersey, zda je vše v pořádku. A oni řekli: „V pořádku, co hledáte?“ Já řekla: „Zkoumám obvinění týkající se sexuálního zneužívání dětí.“ V tom momentě přiběhl nadřízený, křičel na mně a řekl mi, že nemohu pokračovat. Vrátila jsem se do New Yorku, vše jsem kontrolovala na ambasádě, řekli mi, že vše je v pořádku, a že to mám ignorovat, že to byla jen rada. Když jsem se vrátila do Británie, v mé složce bylo nějaké varování, které jim umožnilo mě dostat do vazby, držet mě 12 hodin. Prohledali mi věci, nechtěli se mnou mluvit, nechtěli mi říct, proč mě zadržují, vzali mi všechno - telefon, pas - nevěděla jsem, co se děje. Nakonec mě deportovali a na dva roky mi zakázali vstup do země,“ popisovala.

Novinářka byla dále tázána, zda si poté nemyslela, zda šlápla na kuří oko. „Jako novinářka, která pracovala pro spoustu publikací, má čisté trestní, cestovní i imigrační záznamy, se divíte, proč s vámi zacházejí do problémů, pokud vás ovšem nechtějí zastrašit. Cítila jsem, že jde o pokus o zastrašení,“ odpověděla.

I přes tyto pokusy se Goodmanová nějaké informace dozveděla. „Co jsem se dozvěděla od lidí z ostrova a mimo ostrov, Heath bral děti z dětského domova na jachtu. Bylo uváděno, že některé děti se z jachty nikdy nevrátily,“ řekla. Podle jejích slov Heath navštěvoval stejný dětský domov, kde se pochyboval i bývalý reportér BBC Jimmy Savile a spousta dalších prominentních osob. 

Zdroj: YouTube
Foto: Twitter

Podpořte WertyzReport!

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články