Vlna anonymních telefonátů: Napřed nádraží, pak Sněmovna a teď Česká televize

Od 21. února se objevují zprávy o anonymních telefonátech, které hlásí umístění bomb ve státních a veřejných institucích. První anonym nahlásil bombu Českým drahám. O týden šly všechny zprávy stranou kvůli střelbě v Uherském Brodě. Až zprávy o masakru vyšuměly do neznáma, tak během dvou dnů někdo nahlásil bombu ve Sněmovně a v České televizi. 

21. února 2015: Policie evakuovala hlavní nádraží po celém Česku. Anonym hrozil bombou
Policie v sobotu odpoledne vyklidila hlavní nádraží v Brně, Olomouci, Chomutově, Liberci a Ostravě. Kvůli bombové výhrůžce, kterou obdržely České dráhy, se kontrolovala nádraží v desítce dalších měst. Anonym totiž nespecifikoval, o jaké hlavní nádraží se jedná. Provoz byl plně obnoven až po půl šesté večer.

3. března 2015: Anonym hrozil bombami ve Sněmovně
Jen několik dnů po masakru v Uherském Brodu vyburcovala policisty další hrozba. Výhrůžný anonym v pátek oznámil, že na několika místech ve Sněmovně je bomba. Podruhé v novodobé historii tak dolní komora zažila mimořádné policejní manévry kvůli výhrůžce bombou. Tentokrát začaly v pátek a probíhaly celý víkend a v menším režimu také včera. Pondělí přitom patří mezi dny, kdy se poslanci nezdržují v Praze, ale úřadují ve svých regionálních kancelářích.

4. března 2015: Policie střeží budovy České televize, někdo jí vyhrožuje násilím
České televizi pohrozil neznámý anonym násilím, policie proto přijala bezpečnostní opatření ve všech budovách televize v ČR. Bližší podrobnosti ale zveřejnit odmítla.

Po už milionkrát zmiňovaném masakru v Uherském Brodě začala média hledat vyšinuté jedince vlastnící zbraně nebo vyhrožující státu. Nikdo se neptá, zda anonymní hlášení nemají mezi sebou nějakou souvislost.

 

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články