Arabsko-izraelské diplomatické vztahy jsou jen otázkou času, řekl bahrajnský král

Vazby států Perského zálivu na Izrael se stávají zřejmější každým dnem. Bahrajnský král Hamád Isa al-Chalifa ve svém královském paláci přivítal prezidenta Nadace etnického pochopení rabína Marca Scheinera, aby s ním probral „obavy na Blízkém východě.“ Oba dva probírali označení libanonského hnutí Hizballáh za teroristickou organizaci.

Během setkání bahrajnský král uvedl, že v Radě pro spolupráci států Perského zálivu (GCC) byly jen dva státy, které chtěly rozlišit vojenské a politické křídlo Hizballáhu. Král Hamád Schneireovi dále řekl, že „chce, aby boj proti Hizballáhu byl v arabském světě rozšířen co nejvíce, a že Liga arabských států by měla organizaci také označit.

Po setkání Schenier deníku Jerusalem Post sdělil: „Írán není jen překážkou, ale také příležitostí pro mír mezi Izraelem a arabskými státy. Izrael a státy Perského zálivu mají společného nepřítele, tou je tvorba aliance proti zlu teroru, náboženského extrémismu a fanatismu,“ řekl. „Státy Perského zálivu považují Izrael za spojence proti Íránu a uznávají jeho schopnost stabilizovat region a podpořit moderátní arabské země, takže to může být změnou hry v geopolitickém klimatu na Blízkém východě,“ dodal.

Schneier dále prohlásil, že mu král také sdělil, že „je jen otázkou času, když některé arabské země začnou otevírat diplomatické vztahy s Izraelem.“

Zdroj: Al-Manar
Foto: Al-Manar

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články