Považuje Zeman ekology za nepřátele státu?

Ekologičtí aktivisté jsou po celém světě vnímáni jako nepřátelé velkého byznysu. Překážkou, která firmám brání v zisku. To perfektně sedí k českému prezidentovi Miloši Zemanovi, jehož nejbližší okolí jsou samotní korporátní lobbisté. Nejenže prezident schvaluje obchodní dohody typu TTIP slovy „geneticky modifikované potraviny Američané jedí dlouho a nevypadají degenerovaně,“ jeho vyjádření při otevírání dálnice D8 navíc naznačuje, že aktivisté mohou být nepřátelé státu.

Zeman při otevíracím ceremoniálu prohlásil: „V kraji řádili takzvaní zelení aktivisté, to jsou lidé, kteří podávali jednu žalobu za druhou. Když to prohráli, tak se znovu odvolávali. Díky těmto soudním komplikacím tito bojovníci za čistotu ovzduší strpěli, že kamiony na serpentinách přes středohoří čoudí desetkrát víc, než by čoudily na dálnici.  Zbavte se zelených aktivistů a přestaňte jim věřit!“ řekl.

Jeho prohlášení je mylné, ať už záměrně nebo ne, protože ekologičtí aktivisté stavbu celé dálnice nijak zvlášť žalobami neblokovali. Většinu z 26 žalobu podalo sdružení Děti země, které samo navrhovalo jiné varianty vedení této dálnice, které sama odmítala i Zemanova vláda. Na tom ale asi nezáleží, protože to byl Zeman, kdo se po nástupu do funkce zavázal likvidací jakýchkoliv ekologických aktivistů.

V květnu 2014 Zeman napsal pro server denik.cz článek s názvem „Žádné ústupky zeleným fanatikům. Jsou to jezinky," ve kterém doslova uvedl: „Jako prezident udělám vše pro to, aby zločiny ekologických nebo zelených fanatiků dále nepokračovaly." Za tento výrok si vysloužil anticenu Zelená perla.

Zemanovy výroky vůči ekologickým aktivistům jsou svým způsobem znepokojivé, protože jako prezident by raději preferoval zisk nad ochranou životního prostředí a samotné vyjádření vyznívá tak, že „zelení“ jsou nepřátelé státu. To označení „lidového prezidenta“ nepřísluší.

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články