Bernard Henry Levy vyhoštěn z Tuniska

Francouzský sionista, architekt bombové kampaně NATO v Libyi a zastánce a bombové kampaně aliance v Sýrii, Bernard Henry Levy (BHL) byl 24 hodin po svém příletu do Tuniska vyhoštěn. 

Levyho návštěva vyvolala v zemi vlnu protestů. Federace obchodních odborů (UGTT) žádala jeho vyhoštění ze země kvůli podněcování anarchie a občanských válek a terorismu v Arabském světě. Levy měl v zemi zůstat až do čtvrtka v izolovaném hotelu hlídaném policií. 

Vláda v sobotu napřed jeho přítomnost v zemi odmítala, zatímco soudy jeho návštěvu začaly vyšetřovat jako „hrozbu veřejnému pořádku.“

O jeho příletu do země informovali tuniští akvitisté žijící ve Francii. Na letišti v Tunisu čekaly Levyho protesty. Zprávy o jeho návštěvě se následně rozšířily na sociálních stítích, kde Tunisané zdůrazňovali jeho roli ve válce NATO v Libyi a jeho podporu Izraele. 

Úřady a hlavní politické strany se s ním údajně odmítly setkat a informované zdroje deníku Middle East Online sdělily, že BHL do zavítal na setkání s představiteli libyjských skupin. 

Noviny Al Chorouq Levyho popsaly jako „kmotra občanských válek“ se slovy: „Jeho návštěva Tuniska má vyprovokovat pobouření a způsobit zhroucení nadcházejících prezidentských voleb.“

Je velice dobře známo, že na jaře roku 2011 BHL přemluvil tehdejšího prezidenta Francie Nicolase Sarkozyho, aby vyslal nad Libyi stíhačky. BHL údajně také stojí za vytvořením tzv. „Svobodné armády Sýrie,“ která si dodnes používá vlajku z dob francouzské kolonizace země.

Zdroj: Middle East Online

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články