Black Lives Matter řízená opozice

V USA je Black Lives Matter (v překladu „Na černých životech záleží“) hnutí pro ekonomická a sociální práva utlačovaných Afroameričanů, které po celých Státech pořádá protesty proti policejní brutalitě. Jeho význam roste každým incidentem, kdy policista zastřelí Afroameričana. Tady bychom ale neměli dělat jednu zásadní chybu – americká policejní brutalita není omezena jen na Afroameričany, týká se všech obyvatel. Díky neustálé propagaci tohoto hnutí je zřejmé, že americká elita prosazuje rasový konflikt, dokazuje to financování celého hnutí.

Black Lives Matter získává podporu právě díky brutalitě americké policie. Jediným problémem je, že se tato organizace ukazuje jako obrovský podvod spojený s nadací Open Society (OSF) miliardáře George Sorose a taky společností Google. Když v lednu 2015 vypukly ve městě Ferguson ve státě Missouri rasové nepokoje kvůli vraždě Michaela Browna, média začala příběh otáčet do myšlenky rasové nenávisti. To bylo první znamení toho, že je zde něco v nepořádku.

Podle daňových dokumentů nadace OSF prostřednictvím The Democracy Alliance, kterou v roce 2006 založil dědic společnosti Taco Bell Rob McKay a právě Soros, darovala 33 milionů dolarů několika hnutím spojených s Black Lives Matter. Platby aktivistům dokazují také interní dokumenty organizace Missourians Organizing for Reform and Empowerment, která protesty ve Fergusonu organizovala. Black Lives Matter zdá se také přijímá korporátní peníze. V listopadu 2015 oznámila charita společnosti Google, že hnutí od ní dostane 2,35 milionu dolarů. Mezi dalšími dárci se objevují také miliardáři Tom Steyer a Paul Egerman.

Open Society a Black Lives Matter nespojují jen špinavé dolary, ale také její lídr DeRay Mckesson, který bydlí v domě členky představenstva pobočky nadace v Baltimoru Robin Woodové. Ta dům v Marylandu vlastní se svým manželem Jamesem. Oba dva jsou známí filantropové.

To v podstatě znamená, že financování Black Lives Matter převážně z peněz elitních miliardářů a korporací podporuje rasové nepokoje v USA. Znamená to taky, že jeho popularita jen tak neklesne a v budoucnu o tomtu hnutí určitě ještě uslyšíme.

Zdroje: Western Journalism, Politico, American Mirror, Essence

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články