Brexit by zastavil plány pro armádu EU, tvrdí francouzští admirálové

I přes odmítání nejvyšších evropských představitelů se spekulace o armádě Evropské unie neutichají. Dva vysocí francouzští admirálové nově prohlásili, že případný odchod Británie z Evropské unie by Evropu a Británii učinili bezpečnější a zastavil nebezpečnou integraci armád členských států.

V dopise pro The Telegraph viceadmirál Michel Debray a kontradmirál Claude Gaucherand uvedli, že Británie nebude hlasováním o vystoupení z EU „poškozena“, ale zabrání „nevyhnutelnému a nebezpečnému“ vývoji evropské bojové síly.

„Z Francie racionálně a klidně soudíme, že strašení Britů nedává smysl. Británie zůstane po Brexitu velkou silou, velkou vojenskou, bezpečnostní a ekonomickou mocí, se kterou její sousedé budou chtít spolupracovat.

„Domníváme se, že Spojené království, stejně jako Francie, má důležitou roli ve světě. Nebude opuštěním EU poškozena, bude místo toho jednat jako vzor pro ty, kteří vidí národní stát jako pilíř demokracie a bytí.

„Hlasování o opuštění zastaví ty, kteří prosazují integraci ozbrojených sil členských států EU a jinak nevyhnutelný a nebezpečný vývoj „společné obrany,“ jak předpovídají úmluvy,“ uvedli.

I přes spekulace o vytvoření jednotné armády Evropské unie britský premiér David Cameroj řekl, že „není pravda,“ že Británie bude muset přispívat finančně a materiálně, pokud země v EU zůstane. Ministr ozbrojených sil Penny Mordaunt ale varoval, že jde o vážný projekt.

Zdroj: Telegraph
Foto: Rock Cohen/Flickr

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články