Británie osvobodila pod tlakem USA stovky nacistů

Británie propustila pod tlakem USA stovky nacistických zločinců podezřívaných z holokaustu, tvrdí to britský historik Dan Plesch, který odhalil dokumenty Výboru válečných zločinů OSN.

Mezi těmito zločinci byl mj. Oskar Groening, přezdívaný „Účetní z Auschwitzu,“ který teprve letos v červenci dostal čtyřletý trest za roli v holokaustu. Mezi dalšími známými jmény byl Erich von Manstein, Gerd von Rundstedt a Albert Kesserling.

Ředitel Centra pro mezinárodní studie a diplomacii Dr. Dan Plesch také tvrdí, že kromě USA na jejich propuštění tlačilo Německo. „V tu dobu byl politický argument, který vyhráli ti, co oponovali spravedlnosti...Byly to stovky lidí, které byly buď propuštěny bez řádného vyšetřování - a pak tam byli lidé, kteří byli ve vězeňských táborech, a následně propuštěni,“ řekl Plesch Jewish Chronicle.

„Britské věznice byly v roce 1957 vyprázdněny po tlaku Německa a asociací německých válečných veteránů, kteří odmítli podpořit vyzbrojování proti SSSR, když seděli ve vězení.

Je velice dobře známo, že Spojené státy využily během studené války nacistické vědce. Po skončení války v roce 1945 CIA v rámci operace Paperclip začala do USA svážet nacistické vědce, aby USA konkurovaly Sovětům ve výzkumu. 

Zdroj: RT
Foto: Wikipedia

Podpořte WertyzReport!

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

Zpátky!

Image


Z důvodu velkého objemu informací a časových indispozic jednoho jediného člověka tento web více jak rok spal. Po vyřešení mých osobních problémů jsem se řídil prvotními pocity – neměl jsem chuť pokračovat v tomhle dál. Po nějaké době…