David Cameron a Sýrie: Příběh podvodu a pokrytectví

David Cameron chtěl před dvěma lety bombardovat Sýrii, ale trpěl v Parlamentu ponižující porážku. O jedné věci si můžeme být jistí: pokud by Cameron a další dostali před dvěma lety příležitost, tzv. Islámský stát a další džihádistické skupiny by ovládly Sýrii.

A pokud je „kontrola“ silným slovem, bylo by to jako dnešní Libye. Libyjské dobrodružství NATO s cílem svrhnout Kaddáfího Cameron podpořil, využil Britské zvláštní jednotky k výcviku a vedení islamistických rebelů. 

Po chemickém útoku v Ghoutě, pochybné události, která byla pravděpodobně provedena saúdskou nebo tureckou rozvědkou, aby vyprovokovala prezidenta Obamu k pokroku v jeho prohlášení o „červených čarách,“ bylo myšlenkou bombardovat a „snížit“ kapacity Asadovy vlády, kterou Západ a sunnitští spojenci obviňovali.

Teď chce Cameron bombardovat vzbouřence z Islámského státu.

Několik britských stíhaček se účastní pochybné války proti Islámskému státu, kterou USA a další provádějí víc než rok. Ruské snahy za dva měsíce ukázaly, že tomu tak bude.

Musíme zdůraznit, že to byl Cameron, kdo kdysi podporoval režim Mubaraka a když byl svržen, navštívil nově usazenou juntu, aby ji prodal zbraně.

Není to ale jen o pokrytectví Camerona jako muže a politika. Je to o pokrytectví a dvojímu metru Západních mocností zvláště vůči Sýrii a všeobecně k blízkovýchodnímu a severoafrickému geopolitickému divadlu.

Chaos v Sýrii byl výtvorem Západních mocností ve spolupráci s Tureckem a sunnitskými monarchiemi, které chtějí svrhnout sekulární vládu Bashara Asada. Proto jsou Islámský stát a další džihádistické skupiny tak mocné.

Po pařížské tragédii je Cameron přesvědčen, že vztek britské veřejnosti a mediální bití do válečných bubnů mu získá parlamentní souhlas k zásahu v konfliktu, který byl podle bývalého francouzského ministra zahraničí Rolanda Dumase naplánován britskými činiteli a Západními mocnostmi léta dopředu.

Cameronovy motivy jsou daleko od neškodnosti. Nesou zbytky „humanitárního bombardéra“ se zákeřnou agendou. Chce být součástí kampaně, která by obhájila britskou přítomnost v Sýrii, která by s francouzským zapojením v budoucnu mohla svrhnout Asada a rozložit syrský stát.

Nezpochybňující média s důvěřivými voliči umožňují lídrům jako je Cameron procházet s takovou fundamentální nečestností.

Článek vyšel 26. listopadu na blogu Adeyinky Makindeho.

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články