Hackeři napadli Twitter Centrálního velení, když Obama mluvil o kyberbezpečnosti

Účty na sociálních sítích Twitter a YouTube patřící Americkému Centrálnímu velení (CENTCOM) byly v pondělí napadeny hackery, kteří se podepsali jako Islámský stát.

„Zatímco USA jejich satelity zabíjejí naše bratry v Sýrii, Iráku a Afghánistánu, nabourali jsme do vašich sítí a osobních zařízení a víme o vás všechno. Bez slitování, bezvěrci. ISIS je zde, jsme ve vašich počítačích, v každé vojenské základně. Se svolením Alláha jsme teď v CENTCOM. Nepřestaneme! Víme o vás všechno, o vašich dětech i ženách. Američtí vojáci, sledujeme vás!“ napsali hackeři v příspěvcích. 40 minut po útoku Twitter účet pozastavil.

Hackeři také zveřejnili tabulky se jmény a adresami a dalšími kontaktními údaji o amerických generálech ve výslužbě a vojenské mapy a plány. Pentagon potvrdil autenticitu dokumentů a reportérům řekl, že obrázky pochází z Massachusettského institutu technologií a nejde o tajné informace.

Jméno Islámského státu mohlo být ale opět využito pro politické cíle. Útok přišel v době, kdy americký prezident Barack Obama mluvil o kyberbezpečnosti a krádeží identit ve Federální komisi obchodu. Jeho řeč měla změnit názory na posílení kyberbezpečnostní legislativy, kterou chce Bílý dům schválit. Zákon má lépe ochránit data a zlepšit odhalení úniků. Bílý dům doufá, že Kongres také schválí pro společnosti povinnost upozorňovat zákazníky o ohrožení jejich osobních údajů.

Dnes má Obama mluvit na Ministerstvu pro vnitřní bezpečnosti o způsobech pro vylepšení obrany proti kyberútokům.

Zdroj: Wired

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

Zpátky!

Image


Z důvodu velkého objemu informací a časových indispozic jednoho jediného člověka tento web více jak rok spal. Po vyřešení mých osobních problémů jsem se řídil prvotními pocity – neměl jsem chuť pokračovat v tomhle dál. Po nějaké době…

A nastalo ticho!

Image


Nastalo ticho. Život jede velkou rychlostí a naše priority se čas od času mění. Náš server se na několik měsíců odmlčel a upadl téměř do zapomnění. Tento vývoj byl logický vzhledem k tomu, že server byl a stále je jen o jednom člověku, který navíc…