Čína chce bojovat proti extrémistům v Africe, v Džibutsku otevře základnu

Čína oficiálně oznámila, že vybuduje v Africe svou vojenskou základnu a začne s africkými státy spolupracovat v boji proti terorismu. Tento krok opět vyvolává spekulace o tom, zda se Čína nehodlá zapojit také do války v Sýrii.

Čínské Ministerstvo zahraničí ve čtvrtek oznámilo, že vybuduje svoji první zahraničí vojenskou základnu v Džibutsku a odhalila plán pro přeměnu své armády do hbitější síly schopné vyobrazit svou moc. Podle Ministerstva nebude nové zařízení vojenskou základnu, tvrdí, že bude využito pro tankování čínských lodí, které se účastní protipirátských misí OSN. Země také doufá, že bude lépe plnit mezinárodní závazky. 

Podle slov čínského ministra zahraničí Yanga Yi chce země bojovat také proti terorismu. „Zatímco Čína neustále propaguje pragmatickou spolupráci mezi Čínou a Afrikou, posílíme vzájemnou spolupráci v boji proti terorismu a boji proti extrémismu,“ řekl. Tohle tvrzení vyvolává otázky, zda se Čína přeci jen nehodlá zúčastnit vojenského dobrodružství. Země prozatím investovala na celém kontinentu nemalé peníze.

Zdroje: TelesurNew York Times
Foto: Reuters

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články