Co nikdo nechce říct o Fergusonu

Mluvili jsme o Fergusonu, celebritách, politicích, aktivistech a tak...Otázkou je, jak Ferguson napravíte? Stejným způsobem jako Afghánistán, Gazu, Palestinu, Chicago...Musíme začít být otevření možnosti, že nám je vymýván mozek na každé úrovni našich životů. To jsou navozené myšlenky, které jsme převzali. Těmto myšlenkám jsme tak loajální, že? Musíme je ale zpochybňovat. Byly vytvořenou kulturou, ve kterém jsme se narodili. Tato kultura nás naučila, že rasa je opravdová, věříme tomu. Naučila nás, že válka a násilí tvoří mír a věříme tomu, že láska je slabost a my tomu věříme. 

Otevřete jakoukoliv dějepisnou knihu...Generace po generaci je pořád jeden a ten stejný příběh dokola. Zkoušeli jsme všechno - politiku, protest, shromáždění, nepokoje, pochody...Nefungovalo to. Tyto věci vytvořili krátkodobé výsledky, ne dlouhodobá řešení. A protože naši rodiče a prarodiče v něco věří nebo něco dělali neznamená, že musíme v cyklu pokračovat. Jak tady teď stojím, tak je naše doba, miliardy vyšly dřív, milairdy vyjdou i zas. Teď máme šanci udělat opravdový rozdíl. Nebo můžeme zemřít při dělání stejné věci pořád a pořád dokola a čekat jiný výsledek. Otázkou tedy je, co jsme neudělali?

Každý se obává o změnu v tomhle a támhle tom. Stalo se to venku, že? Zapomněli jsme, že se díváme sami na sebe. Otázkou je, kdo jsi? Kdo jsi v tom nejhlubším slova smyslu? Nemluvím o rase, etnicitě, minulosti, předcích, nemluvím ani o zážitcích v tvé paměti...Kdo jsi v tom nehlubším slova smyslu? Dokud nebude vnitřní mír, tak nebude vnější mír. A jak na to přijdeš, tak ti slibuji, že celý svět se změní. Když se více a více lidí najde, tak lidstvo má příležitost se změnit do laskavého člověka. Ježíš kdysi říkal „odpusť jim, neví, co teď činí.“ Zamyslete se nad tím. Neví, co číní, protože neví, kdo jsou.

Spousta lidí nepochopí, co jsem teď říkal, jen to uslyší, takže odpoví negativně. Těm, co sledují, nařizuji, aby zkusili zjistit, kdo jsou uvnitř svého těla. Nemají co ztratit.

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články