Do Egypta dorazila čínská půjčka

Jak jsme upozorňovali nedávno, finanční a infrastrukturní pomoc od států z Perského zálivu v Egyptě nahrazuje čínská a ruská. Když zatím stále není jasné, zda Egypt dostane 1 miliardu dolarů od Světové banky, do egyptské centrální banky přicestovalo z Číny 900 milionů dolarů na podporu egyptského rozpočtu.

Půjčka je součástí dohody uzavřené během návštěvy čínského prezidenta Xi Jinpinga. V tu dobu se mluvilo o splatnosti půjčky do osmi let, přičemž splácení mělo začít až třetím rokem. Není ani jasné, kam poputuje zbývajících 100 milionů dolarů.

Egyptská média uvádějí, že jde o velice potřebnou injekci, protože na ekonomiku země dopadá nedostatek dolarů. Výrobci a dovozci tvrdí, že neustálý nedostatek dolarů vážně poškozuje jejich podniky, vláda má navíc problémy platit za dovoz důležitých komodit.

Zdroj: Madamasr
Foto: Madamasr

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

80 procent Ukrajinců žije v chudobě

Image


Dva roky po tzv. Euromajdanu se podle standardů OSN ocitlo 80 procent Ukrajinců v chudobě se denním rozpočtem v hodnotě pěti dolarů. Statistiky představil ekonom Alexej Plotnikov na tiskové konferenci v Kyjevě.
„Minimální měsíční mzda byla v květnu 60 dolarů a minimáln…