Epsteinův skandál ohrožuje Hillary i Jeba

Do skandálu obklopujícího prince Andrewa a miliardáře Jeffreyho Epsteina je zatažen bývalý americký prezident Bill Clinton. Soudní dokumenty ukazují, že Clinton létal na Epsteinův soukromý ostrov v Karibiku letadlem miliardáře. Výpisy z Epsteinova telefonu také ukazují, že miliardář měl 21 telefonních čísel na Clintona a jeho poradce.

Právník údajné sexuální otrokyně Virginie Robertsové tvrdí, že Clinton mohl náhle s návštěvami přestat po obviněních ze sexuálního obtěžování dětí. Mimo to také vznesl, že by bývalý americký prezident mohl být zdrojem relevantních informací.

Podle právníků se Epstein pokoušel dostat do světa byznysu za účelem osobních, finančních a politických zisků a kvůli získání potenciálních informací pro vydírání osob. Tomu také může nasvědčovat zpráva o kamerách ukrytých ve zdech ložnic.

Pro Billa Clintona to může mít velký dopad. Jeho krvežíznivá manželka Hillary Clintonová se totiž uchází o prezidentské křeslo v roce 2016 a takové informace by mohly poškodit její kampaň. Zmírnit dopad mohou i slova nejmenovaného zpravodajského činitele o možném rozpoutání celého skandálu ruskou tajnou službou.

Skandál může stát i politické body dalšího kandidáta na prezidenta Jeba Bushe. V době, kdy Epsteinovi právnici vyjednávali o nepotrestání všech možných kompliců a mírnějším trestu pro mliardáře, byl guvernérem Floridy Jeb Bush. Tehdejší generální prokurátor Charlie Christ je jeho dobrým kamarádem. Dokumenty, které by odhalily rozsah lobbingu prince Andrewa jsou drženy v tajnosti, protože Epstein získal soudní příkaz, který všechen meteriál zatajuje. 

Zdroje: StuffWayne Madsen Report, Independent
Foto: Reuters

Dále čtěte:

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články