Hillary Clintonová: Dvě kouřící zbraně - soudce Andrew Napolitano

Federální vyšetřování selhání bývalé ministryně zahraničí Hillary Clintonové zabezpečit státní tajemství bylo zesíleno a ve stejnou dobu byla odhalena existence dalšího vyšetřování jejího chování. Tohle je druhé zveřejněné vyšetřování FBI během dvou měsíců.

Dva měsíce jsem argumentoval, že její právní sliby jsou buď vážné nebo víc než to. Argument byl založen na tvrdém, dnes veřejném, důkazu o jejím selhání uhlídat národní bezpečnostní tajemství a způsobu, jakým Ministerstvo spravedlnosti tato selhání řeší.

Selhání uhlídat státní tajemství je oblastí práva, ve které je federální vláda téměř nelítostná. Státní tajemství jsou produktem členů zpravodajské komunity, kteří riskují své životy, aby informace získali.

Než ji byla státní tajemství svěřena – hned její první den ve funkci – Clintonová dostala od agentů FBI instrukce, jak je hlídat; podepsala přísahu, že bude tato státní tajemství hlídat v souladu ze zákony. Byla varována, že selhání uhlídat tajemství – nebo také špionáž – vyústí v agresivní perzekuci.

Tyto výhrůžky byly učiněny v případech jiných. Obamovo Ministerstvo spravedlnosti soudilo mladého námořníka za špionáž, protože poslal selfie své přítelkyni, na jejíž pozadí byla obrazovka radaru ponorky. Soudilo hrdinného mariňáka za špionáž, který varoval své nadřízené před přítomností agenta Al-Kájdy v policejním úboru uvnitř amerického tábora v Afghánistánu, protože k vyslání varování využil email na Gmailu.

Soudilo také generála Davida Petraeuse za špionáž, protože měl státní tajemství a přísně tajné dokumenty nezamčené v šuplíku ve svém domě. Tvrdilo se, že tato státní tajemství sdílel s kamarádem, který měl také bezpečnostní prověrku, obvinění byla ale stažena.

Povinnost hlídat státní tajemství je oblastí, ve které mohou být federální žaloby založeny na nedbalosti obhajoby. Pro souzení Clintonové za špionáž vláda důkaz, že chtěla státní tajemství odhalit, nepotřebuje.

Důkazy o její nedbalosti jsou víc než jasné. FBI ví o více jak 1300 chráněných emailech, které dostala na svůj nezabezpečený server a poslala ostatním – některé na jejich nezabezpečené servery. Tyto emaily obsahovaly důvěrně, tajné nebo přísně tajné informace, to je nedbalostní odhalení, což je zločinem.

Jedním z přísně tajných emailů, které přijala a přeposlala, obsahuje fotografii severokorejského jaderného zařízení z amerického satelitu. Protože nedokázala tento email uhlídat, vystavila jej hackerům a také Severokorejcům. Tento typ dat je v nejvyšší kategorii chráněných tajemství.

Ministerstvo zahraničí nedávno vydalo dvě kouřící zbraně – v obou případech email Clintonové svému podřízenému. Jeden podřízenému, který měl problém dostat dokument ke Clintonové, nařídil využít nezabezpečený fax. Další dalšímu zaměstnanci nařídil odstranit určení „důvěrné“ nebo „tajné“ z dokumentů, který Clintonová ještě neviděla. Tyto dva emaily ukazují vzorec chování, které je s ohledem na zodpovědnosti ministra naprosto bezmyšlenkové, vyvrací její přísahu týkající se ochrany státních tajemství a je v podstatě zločinné.

Mé kolegyně z Fox News Katherine Herridgeová a Pamela Browneová se od vládních zdrojů dozvěděly, že FBI vyšetřuje, zda Clintonová nerozhodovala jako ministryně ve prospěch nadace její rodiny nebo přednášek jejího manžela. Pokud ano, půjde o veřejnou korupci.

Toto vyšetřování bylo nejspíš vyprovokováno několika týmy nezávislých expertů – někteří z nich jsou finanční experti, kteří publikovali své zprávy – vyšetřujících Clintonovu nadaci už roky. Nastřádali plno dokumentů, které dokazují podvod a nesrovnalosti ve fundraisingu a výdajích, ukázaly vzorec mílého zacházení Ministerstva zahraničí v souladu s dary institucí Clintonově Nadaci a angažovaností bývalého prezidenta Billa Clintona v pronášení proslovů.

Hillary Clintonovou teď vyšetřuje více jak sto agentů FBI. Její odmítání, že šlo o jádro její práce, je politickým tlacháním mimo realitu. Je nemyslitelné, že FBI utratí takové prostředky na hon za falešnou stopou.

Ti, kteří sledují vládní chování, se shodnou, že FBI doporučí obžalobu. Doporučení půjde ministryni spravedlnosti Lorettě Lynchové, která s ohledem na předešlý status Clintonové ve vládě a současný status v Demokratické straně bude vše bezpochybně konzultovat s Bílým domem.

Pokud federální porota obžaluje Clintonovou za špionáž nebo korupci, bude to smrt její politické kariéry.

Pokud FBI doporučí obžalobu a ministryně spravedlnosti odmítne konat, očekávejte úniky návrhů obžaloby, odhalení whistleblowerů a spory, rezignace v FBI, kterou vede nezávislý a upřímný ředitel James Comey.

Tohle také zabije její politickou kariéru.

Tento článek vyšel 14. ledna 2016 na webu LewRockwell.com.

Foto: Brett Welnstein/Flickr

Dále čtěte:

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

Zpátky!

Image


Z důvodu velkého objemu informací a časových indispozic jednoho jediného člověka tento web více jak rok spal. Po vyřešení mých osobních problémů jsem se řídil prvotními pocity – neměl jsem chuť pokračovat v tomhle dál. Po nějaké době…

A nastalo ticho!

Image


Nastalo ticho. Život jede velkou rychlostí a naše priority se čas od času mění. Náš server se na několik měsíců odmlčel a upadl téměř do zapomnění. Tento vývoj byl logický vzhledem k tomu, že server byl a stále je jen o jednom člověku, který navíc…