Hillary vidí menší šance na Bílý dům

Nejenže prezidentská naděje GOP Jeb Bush považuje své šance na Bílý dům poškozené sexuálním skandálem Jeffreyho Epsteina, demokratická favoritka Hillary Clintonová je kvůli zapojení jejího manžela Billa ve skandálu údajně „naštvaná.“

Ze začátku svého politického života se Clintonová zavázala právům dětí. Kdyby bylo zapojení jejího manžela v sexuálním otrockém kruhu Epsteina dokázáno u soudu, prazidentaké naděje by byly zničeny. Bill Clinton byl jmenován jako svěděk v žalobě dvou žen, které Epstein zneužíval v nezletilém věku. Ženy tvrdí, že Epstein, finančník z Wall Street, je přepravoval doma i mezinárodně na sexuální orgie. Clinton a právnická celebrita Harwardu Alan Dershowitz, hlasitý zastánce Izraele, byli v žalobě označeni za komplice.

V Epsteinově adresáři byly odhaleny emailové adresy na Clintona a 21 soukormých čísel na exprezidenta, jeho osobního asistenta Douga Banda a jeho kalendáře. Clinton  letech 2002 - 2005 několikrát cestoval s Epsteinem v jeho soukromém letadle. Když byl Epstein v roce 2005 obviněn z prodávání 4 leté dívky na prostituci, Clintonovy výlety náhle přestaly.

Zamrzlý vztah Hillary s jejím manželem po vypuknutí skandálu se poprvé projevil na pohřbu bývalého guvernéra New Yorku Maria Cuoma. Clintonová viditelně svého manžela, který na ni čekal před kostelem Sv. Ignácia před začátkem obřadu, ignorovala. Pro Hillary nemohlo údajné zapojení jejího manžela v sexuálním kruhu přijít v nejhorší dobu. Už i tak čelí možnostem velkých výzev zprava i zleva. Bývalý senátor Virginie Jim Webb oznámil svou kandidaturu za demokraty, massachusettská senátorka ELizabeth Warrennová je pod tlakem progresivního křídla Demokratické strany, aby se o Oválnou pracovnu ucházela.

Mezitím, do skandálu byl namočen také Jeb Bush, který v rámci příprav nedávno odstoupil z několika rad korporací. Bush byl guvernérem Floridy v roce 2005, když byl Epstein poprvé obviněn ze sexu se 14 letou. A byla to Bushova administrativa a jeho generální prokurátor a následník Charlie Crist, který jako první vyjednával s právníky Epsteina, mezi kterými byl Dershowitz, hvězdný právník z Miami Roy Black a zvláštní žalobce Billa Clintona Kenneth Starr, o udělení 13 měsíčního domácího vězení. Guvernér Bush a Ministerstvo spravedlnosti jeho bratra také pomohlo s právním týmem Epsteina sestavit „Dohodu o neperzekuci“ (NPA). NPA zajistila, že v budoucnu nebudou proti Epsteinovi nebo další komplicům vznesena obvinění. Dnes je známo, že následkem žaloby podané u federálního soudu ve West Palm Beach na Floridě mezi těmito komplici byli: Bill Clinton; Dershowitz; a vévoda prince Andrew.

Zprávy ze skandálu s Monicou Lewinskou naznačují, že prezident Clinton své ženě slíbil, že jeho činy se znovu nebudou opakovat, aby nenarušily její politické ambice. Nedávná odhalení o Billu Clintonovi a Epsteinovi byly údajně poslední kapkou. Clintonová se už od svého manžela distancovala rozvodem, což ji údajně navrhují i její političtí poradci, to ale pro zlepšení jejích prezidentských šancí neudělá nic.

Několik teroristických incidentů v Paříži jen dočasně vymazalo Epsteinův skandál z předních stran. Skandál, který zahnruje britského monarchu, bývalého amerického prezidenta a dva pravděpodobné prezidentské kandidáty, jen tak nezmizí.

Zdroj: Wayne Madsen Report

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články