Utekl Hitler v roce 1945 z Německa? Britská televize nabízí na sebevraždu nacistického vůdce jiný pohled

Zemřel německý vůdce Adolf Hitler v dubnu 1945 nebo ne? Tuhle otázku si klade čím dál více lidí. Teď se dostala do britské televize.

Historici tvrdí, že Adolf Hitler a jeho žena Eva Braunová nespáchali v roce 1945 sebevraždu, a že jejich smrt byla nafingovaná nacisty. Klíčový důkaz mají ukrývat i Rusové. Tato tvrzení byla v sobotu odvysílána v dokumentu Conspiracy: The Death of Hitler na Channel 5.

Podle oficiálnch záznamů se Hitler na konci 2. světové války zastřelil v bunkru a Braunová otrávila kyanidem. Novinář a historik Gerrard Williams tvrdí, že v bunkru zemřeli dva dvojníci. „Domnívám se, že v dubnu 1945 opravdový Hitler společně s Evou Braunovou utekli z bunkru. Nezemřeli, lžou nám, stále nám lžou,“ říká.

Tato tvrzení z části potvrzují i dokumenty FBI, dle kterých Američané vyšetřovali spatření nacistického lídra několik měsíců po válce. Základním problémem je, že Hitlerova smrt se zakládá na svědectvích třetích osob. Jakékoliv spekulace byly ukončeny v roce 1968, když ruští vědci porovnávali čelist se zubními záznamy Hitlera. V roce 2009 to měla podložit prostřelená lebka, ukázalo se ale, že patří ženě.

Historici tvrdí, že všechna data jsou chybná a ruská vláda stále zakazuje přístup k ostatkům. „V roce 1945 nebylo oznámeno nalezení těl a to mě udivuje. Až v roce 1968 řekli, že před 23 lety našli těla Adolfa a Evy. Vůbec to nedává smysl,“ říká Williams.

„Celé je to podporováno svědky, kteří střelbu neviděli. Nikdy vůdce a Evu neviděli jít do jejich soukromého místa v bunkru. Viděli vynášet těla, ale Hitlera a Evu nikdo mrtvé neviděl. Jsem přesvědčen, že v koncem dubna 1945 zemřelo dva lidé, ale nebyl to Hiler a ani Eva Braunová. Nahradili je dva dvojníci, kteří byli zavražděni a jejich těla odhozena. FBI nikdy nevěřila, že Hitler zemřel, hledali ho po celém světě,“ tvrdí Williams.

K Williamsovi se připojuje i profesor historie na Londýnské ekonomické škole Sonke Neitzel, podle kterého jsou svědectví v britské zprávě o úmrtí Hitlera jsou nevěrohodná. „Víme, že vězni, kteří byli v bunkru, při výslechu pravděpodobně Sovětům lhali,“ říká. 

O smrti Adolfa Hitlera kolují různé teorie. Dle některých Hitlerův útěk koordinoval Hitlerův tajemník Martin Bormann. Nacistický vůdce měl utéct do Brazílie, dle některých zdrojů do Argentiny, kde později zemřel na rakovinu, a někteří tvrdí, že na Jižní pól, který chtěli nacisté zkolonizovat.

Zdroj: Express
Foto: Getty

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

Zpátky!

Image


Z důvodu velkého objemu informací a časových indispozic jednoho jediného člověka tento web více jak rok spal. Po vyřešení mých osobních problémů jsem se řídil prvotními pocity – neměl jsem chuť pokračovat v tomhle dál. Po nějaké době…