IP adresy online džihádistů byly vystopovány do kanceláří Britského Ministerstva práce

Skupina hackerů z organizace VandaSec spojila IP adresy sociálních sítí islámských extrémistů s londýnskými kancelářemi Britského Ministerstva práce. 

Hackeři ukázali novinářům z Mirror Online detaily IP adres, které trio digitálních džihádistů využívá k přístupu na účty na Twitteru, které mají rekrutovat lidi do organizace Islámský stát a šířit propagandu. Na první pohled se zdálo, že IP adresy sídlí v Saúdské Arábii, po dalším zkoumání byly ale vystopovány pomocí specializovaného softwaru až do kanceláří Britského Ministerstva práce.

VandaSec vyvolal malou diskuzi o tom, zda účty podporované Islámským státem neřídí někdo z Ministerstva práce, nebo zda je nevytvořila zpravodajská agentura jako past.  Mirror Online později s pomocí dalších expertů zjistil, že dané IP adresy byly prodány britskou vládou do Saúdské Arábie letos v říjnu. 

Vláda později přiznala prodej adres společnostem Saudi Telecom a Mobile Telecommunications Company, které v minulosti patřily právě Ministerstvu práce, ale za tak krátkou dobu nebyly informace o adresách aktualizovány. 

I přes tento fakt je byznys mezi velkou Británií a Saúdskou Arábií stále nedotčen.

Zdroj: Mirror
Foto: Reuters

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články