40 webových stránek Islámského státu chrání americká firma, zjistili hackeři

Ačkoliv světové lídři neustále prohlašují, že teroristická organizace Islámský stát propaguje své aktivity na internetu, dělají velice málo pro jejich zastavení. Stránky, které šíří propagandu, rekrutují lidi na sociálních sítích atd., stále fungují a to nás vede k otázce, zda zde není něco špatně.

Podle informací protiteroristické hackerské skupiny Ghost Security (GhsotSec) využívá zhruba 40 stránek propagujících ISIS služby firmy sídlící v kalifornské Silicon Valley zvané CloudFare. CloudFare poskytuje služby pro zrychlení webových stránek a díky jejím službám jsou stránky imunní před přetěžovacími útoky hackerů. 34 těchto stránek šíří propagandu, 4 jsou teroristická fora a dvě další technické služby. Stránky vychvalují ISIS, propagují teroristické útoky a některé slouží pro diskuze mezi extrémisty.

GhostSec se pokoušela tyto stránky zastavit, jenže administrátoři se obrátili na poskytovatele služeb a útoky odvrátili. Ředitel skupiny WauchulaGhost řekl, že CloudFlare ukrývá původ stránek a „pokud je ta stránka „ukryta,“ je velmi těžké si sundat, a to jak pro nás, tak pro vládu.“ 

Zdroj: Epoch Times
Foto: GhostSec

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články