Islám v ČR nechceme a Pravý sektor

Po útocích na satiristický magazín Charlie Hebdo v Paříži se v Evropě začaly zvyšovat protimuslmské nálady. Obrovskou euforii v Německu, kterou vyvolalo hnutí PEGIDA, se v České republice snažilo za pomoci médií rozpoutat hnutí Islám v ČR nechceme v čele s profesorem Martinem Konvičkou z Jihočeské univerzity. Jenže má jeden velký háček. Hnutí PEGIDA se začalo interně rozkládat poté, co jeden z lídrů Lutz Bachmann pózoval na vlastních fotografiích jako Adolf Hitler. U hnutí Islám v ČR nechceme to začíná být podobné. Jeden z vrchních představitelů Jaroslav Formánek je napojen na ukrajinské neonacistické hnutí Pravý sektor a Pražský Majdan.

Jaroslav Formánek rád přirovnává muslimy k nacistům a komunistům. Jenže jak na svém blogu upozorňuje Vít Hassan, sám se účastnil Pražského Majdanu s ukrajinskou aktivistkou Galinou Andrejcevou.

Galina Andrejcevová se na svém profilu na sociální síti Facebook chlubila, že navštívila zraněného „hrdinu“ Dmitrye Jaroše, nacistického vůdce ukrajinského Pravého sektoru, na kterého byl vydán zatykač za vraždění ruských vojáků v Čečensku. Ze setkání také zveřejnila fotografie.

Andrejcevová se v dubnu 2014 také zúčastnila pietního aktu za padlé na Majdanu na hřbitově Nebeské setniny společně s viceprezidentem evropské pobočky strany Svoboda Olegem Zajnullinem a předsedou strany TOP 09 Karlem Schwarzenbergem. Zajnullin byl na několika pražských demonstracích viděn s vlajkami Pravého sektoru, kníže Schwarzenberg osobně Majdan navštívil a veřejně podporoval.

Podobná hnutí po celé Evropě jsou pro individua z organizací jako je Pravý sektor přímo dělaná. 24. února 2014 chtěla do ČR Pravý sektor pozvat i Dělnická strana sociální spravedlnosti. PEGIDA i Islám v ČR nechceme nezpochybňují teroristické útoky z 11. září 2001 v New Yorku a Washingtonu (provedené CIA, Saúdy a izraelským Mosadem). Místo toho je využívají pro vyobrazení islámu jako velkého nebezpečí pro Evropu a celou společnost a tím plní účel užitečné idiocie tím, že štvou skupiny lidí proti sobě. A pokud nastane situace, kdy neonacisté navádí obyčejné obyvatele proti menšinám, opravdové problémy teprve nastanou.

Zdroj: Blog Víta Hassana

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články