Izraelští činitelé předpovídají rozpad Sýrie

I když zahraniční diplomaté vyjednali v Mnichově klid zbraní v Sýrii, izraelští činitelé mají ohledně míru v sousední zemi jasné vyhlídky – rozdělení země.

Izraelský ministr tajných služeb Ram Ben-Barak izraelskému armádnímu rádiu řekl, že jediným řešením syrské války je rozdělení země. „Myslím, že Sýrie by nakonec měla být rozdělena do regionů, pod kontrolou kohokoliv, kdo tam je – Alevitů tam, kde jsou, sunnitů tam, kde jsou,“ řekl.

Ben-Barakova slova v podstatě potvrdil i ministr obrany Moshe Ya’alon. „Sýrie tak, jak ji známe, nebude v dohledné době jednotná a domnívám se, že uvidíme enklávy, ať už organizované nebo ne, složené z různých částí, které tam žiji a válčí,“ řekl v nedělním prohlášení po konferenci v Mnichově.

Izraelští představitelé, a to i včetně premiéra Netanyahua v minulosti volali po vytvoření nezávislého kurdského státu na území Sýrie, Iráku, Turecka a Íránu. Izraelská ministryně spravedlnosti Ayaelet Shaked nedávno např. prohlásila, že je potřeba tyto čtyři státy od sebe oddělit právě vytvořením kurdského státu.

Zdroj: Press TV
Foto: AFP

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články