Brity děsí už i Juncker: Měli byste navštívit válečné hroby

Lídři států Evropské unie a také lídři tohoto uskupení děsí Brity různými „předpověďmi,“ aby je přesvědčili hlasovat pro setrvání Británie v Evropské unii. Poté, co britský premiér David Cameron označil jakékoliv „konspirace ve stylu Davida Icka“ za „nesmysly“ a francouzský prezident Francois Hollande vyhrožoval Británii „otevřením hranic a zaplavením země migranty,“ předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vyhrožoval narušením míru v Evropě.

Média uvádějí, že předseda Evropské komise ve své řeči s názvem „Evropská unie – zdroj stability v době krize“ varoval před narušením „míru mezi státy.“ V souvislosti s britským referendem mluvil o uprchlické krizi a konfliktu na Ukrajině: „Mír není nikdy jistý. Každý, kdo si myslí, že míst je zakořeněn ve věčnosti, se mýlí. V Evropě je zase válka.“ Juncknerova slova v překladu znamenají, že vládnoucí evropské politburo se spiklo s britským premiérem a francouzským prezidentem v zabránění odchodu Británie z Evropské unie za každou cenu.

Kromě šíření strachu se Juncker nezapomněl také pochválit. Řekl, že Cameron byl vděčný za jeho pomoc při řešení „jím vytvořeného problému.“ „Kdokoliv nevěří v Evropu, kdokoliv ji pochybuje, kdokoliv v ni přestává doufat, by měl navštívit válečné hřbitovy v Evropě,“ prohlásil.

Zdroj: Express
Foto: European People's Party/Flickr

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články