Když se z konspirační teorie stane „konspirační fakt“: CIA, afghánská maková pole a rostoucí heroinová epidemie v Americe

Heroinová epidemie připomíná dny, kdy se „kokainový crack“ stal hlavní drogou, která zničila komunity po celých Spojených státech amerických a v dalších částech světa, včetně Karibiku, který s tím začal na začátku 80. let. Cracková epidemie shodně začala zhruba ve stejné době, kdy byl odhalen protiíránský skandál. V amerických městech (Los Angeles, Miami a New York) došlo k nárůstu trestné činnosti a onemocnění. Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) oznámilo v roce 2015, že „užívání heroinu ve Spojených státech vzrostlo od roku 2002 do roku 2013 o 63%.“ Rychlý posun nastal v roce 2016, kdy se užívání heroinu rychle rozmáhá po celých Spojených státech na nebývalé úrovni. Pobočka agentury NBC http://www.nbcconnecticut.com oznámila, že státní úředníci byli nuceni vyhlásit „stav ohrožení veřejného zdraví“ ve městě New Haven, ve státě Connecticut, a to z důvodu nárůstu užívání heroinu, které mělo za následek dvě úmrtí:

Úředníci v New Haven v pátek vydali prohlášení z důvodů ohrožení veřejného zdraví, které bylo způsobeno vlnou předávkování heroinem ve městě počátkem čtvrtka. Policie v New Haven sdělila, že lidé, kteří reagovali na výzvu, viděli přinejmenším 15 (možná až 22) předávkování od čtvrtečního odpoledne. Nejméně dva lidé zemřeli. Město vydalo varování pro místní obyvatele, že se mezi pouličními dealery vyskytuje velká dávka závadného, životu nebezpečného heroinu.

Na předměstích Long Islandu ve státě New York je užívání heroinu stále větším problémem. Webová stránka www.suburbanheroin.com, která se věnuje heroinové epidemii na Long Islandu, uvádí, že v letech 2012 - 2013 zemřelo více než 242 lidí a uvedená příčina byla užívání heroinu. Long Island je domovem nejbohatších komunit ve státě New York, což dokazuje, že heroin se dotýká všech rezidenčních čtvrtí, bohatých i chudých. Zpráva NBC hovoří o tom, že Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) připouští, že heroin se stal epidemií od roku 2002: „CDC uvádí, že mezi lety 2002 až 2014 se míra úmrtí v souvislosti s předávkováním heroinem více jak zčtyřnásobila a více než 10 500 lidí zemřelo v roce 2014 v celostátním měřítku.“

Nyní se nabízí otázka, proč se užívání heroinu tak dramaticky zvýšilo od roku 2002? Možná, že s tím má něco společného americká invaze do Afghánistánu v říjnu 2001 poté, co byly 11. září provedeny útoky na WTC v rámci Bushova režimu? Mluvčí vedení hlavního mainstreamového média (MSM) The Washington Post připustil, že v roce 2006 produkce heroinu v Afghánistánu během americké okupace „zlomila všechny rekordy“:

Produkce opia v Afghánistánu, která zajišťuje více než 90 procent heroinu na světě, zlomila všechny rekordy v roce 2006, kdy dosáhla historického maxima, navzdory probíhajícím, Amerikou sponzorovaným snahám o jeho vymýcení, ohlásila včera Bushova administrativa.

Kromě navýšení produkce o 26 procent v průběhu uplynulého roku (v celkové výši 5,644 tun), vzrostl podíl obdělávané půdy, na níž se pěstuje opiový mák, o 61 procent. Pěstování ve dvou hlavních výrobních provinciích - Helmand na jihozápadě a Oruzgan v centrálním Afghánistánu - se zvýšilo o 132 procent.

Washington přesto tvrdí, že Mexiko je hlavním zdrojem heroinu, který zaplavuje ulice USA „množstvím 10 500 hektarů, což odpovídá pěstování máku v roce 2012,“ zatímco v Afghánistánu se vypěstovalo „224 000 hektarů“, jak se uvádí ve zprávě Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) z roku 2014. Takže čísla mluví jinak.  Mexický obchod s heroinem je ve srovnání s afghánským malý, přestože zvyšuje výrobní kapacity.

Avšak nejen heroin z Afghánistánu je hlavním zdrojem pro občany USA. „BigPharma“ neboli „korporační drogoví dealeři“, kteří prodávají „legální drogy“, mají také podíl na epidemii, protože produkují a prodávají „Opioidy“, jako jsou OxyContin a Percocet, které jsou podobné heroinu. Opioidní léky se obvykle používají jako léky proti bolesti při zlomeninách kostí, tržných ránách nebo pooperačních bolestech. Nicméně zneužívání Opioidů může také vést k užívání heroinu.

Zpravodajský on-line zdroj The Huffington Post publikoval článek s názvem „Pravdivá konspirační teorie Rona Paula: Provázanost CIA s obchodníky s drogami“, který zdůrazňuje, že to, co bývalý liberální prezidentský kandidát Dr. Ron Paul řekl o zapojení CIA do obchodu s drogami, nebylo pouhou „konspirační teorií“, ale faktem, vezmeme-li v úvahu protiíránský skandál:

V roce 1988, v době, kdy se ucházel o post prezidenta za liberální stranu, vyzdvihl ještě další konspirační teorii, která se nehroutí pod tíhou vyšetřování: Paul řekl na shromáždění Národní organizace pro reformu zákonů marihuany, že CIA byla zapojena do obchodu s drogami jako součást protiíránského rozvratu.

Obchod s drogami je „zlatý důl pro lidi, kteří chtějí získat peníze od ilegálních vlád, aby mohli financovat projekty, které nemohou získat oprávněně. Je zcela jasné, že CIA byla do velké míry zapojena do obchodu s drogami,“ řekl Paul. „CIA se velkou měrou podílela na protiíránských skandálech. Nevymýšlím si tyto příběhy; viděli jsme to v televizi. Přepravovali tam zbraně a zpátky dopravovali drogy. CIA a vládní úředníci před tím zavírali oči, vedli válku, která byla v podstatě ilegální.“

Taliban zakázal výrobu opia v roce 2000. Válka v Afghánistánu byla především o produkci opia, které skutečně skončilo na ulicích Íránu, Ruska a Číny. V článku nazvaném „Hlavní obchodník s heroinem. Afghánistán, zdroj 90% světové produkce  heroinu“, který napsal William Edstrom, a který byl publikován v deníku Pravda v roce 2015,  je uveden dopad produkce opia v Afghánistánu na sousední země:

Afghánistán, zdroj 90% světové produkce heroinu na Zemi, ukončil 90% problémů s heroinem na světě, když Taliban v ​​roce 2000 opium zakázal. Důvodem rozpoutání války v Afghánistánu bylo to, že Taliban zakázal pěstování opia, což ukončilo ekonomické války (opiové války) proti Íránu, Rusku a Číně.

Heroinová epidemie nyní ovlivňuje města a obce po celé Americe. Agentura Edstrom odhaduje, že v příštích 10 letech zemře v důsledku heroinové epidemie 165 000 Američanů:

Válka v Afghánistánu začala jako opiová válka proti Íránu, Rusku a Číně, ta se však obrací do opiové války proti Američanům, která povede k zabití 165 000 Američanů (v průběhu let 2016-2026). Američané, kteří tvoří 5% populace na Zemi, užívají 60% světové spotřeby analgetik na Zemi.

Úmrtnost v USA by mohla být mnohonásobně vyšší, pokud zvážíme rostoucí míru chudoby, zejména v centrech měst, kde je nejvyšší míra nezaměstnanost mezi lidmi ve věku 18-34 letů. Hodně mladistvých se bude bohužel obracet na obchod s drogami – buď je budou prodávat anebo zneužívat – a to z důvodů nedostatku pracovních příležitostí.

Fox News odvysílal pořad s Geraldem Riverou, který ukazuje, jak je vláda USA (v tomto případě američtí vojáci námořní pěchoty) zapojena do produkce heroinu v Afghánistánu a jak Washington tento postup schvaluje. Podívejte se na video:

Heroin bude cenným zbožím tak dlouho, dokud válka proti drogám zůstane účinná. To je také důvod, proč Obama prodloužil afghánskou misi až do roku 2017, do doby, kdy příští USA prezident obsadí Bílý dům. Pokud to bude Hillary Clintonová, tak US vojenské jednotky zůstanou v Afghánistánu na neurčito. Trump by možná mohl udělat totéž, ale to se ještě uvidí. Dne 7. července 2015 NBC informovala o produkci opia v Afghánistánu a o tom, kde si stojí z hlediska světového zásobování: „Podle Organizace spojených národů poskytuje tato válkou zničená země 90 procent světové zásoby opiového máku, zářící květinové plodiny, která se přeměňuje do jedné z nejvíce návykových drog vůbec.“ NBC také citovala Johna Sopka, zvláštního generálního inspektora pro obnovu Afghánistánu, který prohlásil, že „Afghánistán má zhruba 500 000 akrů nebo asi 780 čtverečních mil, kde se pěstuje opiový mák. To je srovnatelné s více než 400 000 hřišti pro americký fotbal - včetně pokládacích území na koncích hřiště“. To je ohromné množství půdy, vyhrazené pro pěstování opia, které poskytuje CIA příležitost k profitování z nelegálního obchodu s drogami pro financování svých tajných operací (které uniká veřejné kontrole) a znovuobnovení drogové cesty, vedoucí mezi populaci Číny, Íránu a Ruska.

Heroinová krize tehdy a nyní je přímým důsledkem vojensko-průmyslového komplexu. V průběhu sedmdesátých let, během války ve Vietnamu, si heroin vytvořil cestu do Spojených států od Zlatého trojúhelníku, a stal se epidemií. Odhadovalo se, že více než 200 000 lidí v samotném městě New York bere heroin. V jednu dobu bylo možné najít použité injekční stříkačky na veřejných hřištích. Nyní si heroin z Afghánistánu našel cestu zpět do USA. Heroin je výdělečný, a zároveň strategický; používá se rovněž jako zbraň proti čínské, íránské a ruské populaci, což vede k závislosti, kriminalitě a rozšíření nemocí, jako je např. AIDS. Heroin nyní zachvátil Spojené státy, vlastní území CIA. Ne že by to CIA opravdu zajímalo, na koho to má účinek, když pozorně zkoumáte jejich historii obchodování s drogami v protiíránském skandálu nebo ve Zlatém trojúhelníku během války ve Vietnamu, jak autor a aktivista William Blum poznamenal ve své knize Rogue State (Nebezpečná Amerika): „CIA dopravila drogy do celé jihovýchodní Asie, na místa, kde se opium zpracovává na heroin, a do překladišť, odkud si našel cestu k západním zákazníkům“. Dokud bude pokračovat americká okupace Afghánistánu pod rouškou zavedení demokratické vlády, přísun heroinu bude pokračovat v nezmenšené míře. Jedna otázka, kterou bychom si měli položit v prvé řadě, zní: „kdo je vlastníkem letadel a lodí, které přepravují 90% procent světové produkce heroinu z Afghánistánu do zbytku světa? Určitě to není Taliban.

Článek vyšel 30. června 2016 na webu Silent Crow News. Pro WertyzReport přeložila Jana Schönová.

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články