Den před začátkem války v Libyi nabízel Sajf Kaddáfí vyjednávání, Clintonová návrh odmítla

Emaily Hillary Clintonové, které získala americká stanice Fox News, dokazují, že když v březnu 2011 vrcholila v Libyi falešná revoluce, den před zahájením operací NATO syn libyjského lídra Muammara Kaddáfího Sajf al-Islám chtěl vyjednávat o míru, jeho nabídku ale odmítla tehdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonová.

Jeden klíčový email s datem 18. března 2011 byl zaslán třem členům Pracovní skupiny Společného štábu (Joint Chiefs of Staff's Working Group - JCSWG). „Náš kontakt zařídí setkání tváří v tvář se Sajfem, nebo telekonferenci pro otevřenou komunikaci, pokud to čas umožní...Mírové řešení, které udrží Sajfa na naší straně bez krveprolití, je stále možné,“ stojí v prvním emailu.

O pár hodin později 11 členům štábu přišla odpověď z vládního emailu Clintonové. „Pánové, Kontakt JCSWG je připraven zařídit setkání se Sajfem na Skypu/videokonferenci. Možná by to chtělo to předat lidem, kteří tyto věci běžně dělají.“ Tento email obržel v kopii také generálporučík Charles Jacoby, tehdejší ředitel strategií, plánů a politik pro Štáb, který byl zodpovědný za plánování koalice a operace NATO v Libyi.

Nejmenované zdroje televizi sdělily, že Štáb vyslal do Pentagonu svého člověka za Jacobym, o pár hodin později Clintonová Jacobymu nařídila, aby „žádný telefonát od Sajfa nepříjimal a že jediný, kdo s ním může mluvit, je velvyslanec Gene Cretz.“ Cretz tehdy sloužil jako americký velvyslanec v Libyi. 

O den později, 19. března 2011, USA začaly Libyi bombardovat. 

Clintonová o smrti Muammara Kaddáfího: Přišli jsme, viděli jsme, zemřel (hahaha)

Zdroj: Fox News
Foto: Screenshot z videa

Dále čtěte:

 

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články