Zmizení MH370: Bývalý šéf aerolinek tvrdí, že úřady tutlají, co se letadlu doopravdy stalo

Bývalý šéf aerolinek a slavný francouzský autor Marc Dugain tvrdí, Let MH370 Malajsijských aerolinek, který se ztratil v březnu při letu z Kuala Lumpur do Pekingu, mohl být napaden hackery a pak sestřelen USA.

V šesti stránkovém článku v Paris Match velmi respektovaný francouzský autor tvrdí, že se Boeing 777 zřítil u ostrova Diego Garcia v Indickém oceánu, který je strategickou a zpravodajskou základnou Americké Armády. Bývalý šéf aerolinek Proteus Airlines odjel na Maledivy, kde obyvatelé místním médiím sdělili, že viděli letět komerční letadlo směrem k ostrovu Diego Garcia. „Viděl jsem nad námi obrovské letadlo v nízké výšce.“ řekl Dugainovi rybář z ostrova Kudahuvadhoo. „Viděl jsem červené a modré pruhy na bílém pozadí.“ potvrdili další svědci. Červená a modrá jsou barvy Malajsijských aerolinek.

Dugain také spekuloval, že letadlo mohlo být uneseno hackery. „V roce 2006 Boeing patentoval systém dálkového ovládání pomocí počítače uvnitř nebo mimo letadlo.“ uvedl. Naznačil také, že na palubě mohl nastat požár, což posádku donutilo deaktivovat všechna elektrická zařízení. Francouzský autor se setkal se starostou sousedního ostrova Baarah, který mu ukázal fotografie podivného zařízení nalezeného na pláži dva týdny po zmizení letadla. Zařízení zabavila maledivská armáda. Dva letečtí experti a místní vojenský důstojník tvrdí, že se jednalo o hasící přístroj Boeingu. Dugain poukázal, že pokud hasící přístroj plaval, tak musel být prázdný a automaticky spuštěn ohněm. Dodal, že existuje možnost udušení celé posádky kouřem, zatímco automatizované systémy zničily požár a letadlo držely ve vzduchu.

Soudě podle cesty letadla Dugain tvrdí, že letělo směrem k základně Diego Garcia, kde ho mohlo sestřelit Americké Letectvo.

Autor také poukázal na pátrací operace v Indickém oceánu. Operace byly založeny na satelitních datech od britské společnosti Inmarsat, což byla poslední organizace, která od letadla dostala signál, a velice úzce spolupracuje se zpravodajskými agenturami. Potlačování svědectví z Malediv a nepravděpodobná možnost, že američtí zpravodajští činitelé vybavení nejlepší technologií na světě ztratili objekt o velikosti 63 metrů a tajemství obklopující náklad letadla podle autora poukazuje na obrovské tutlání incidentu. 

Ve čtvrtečním rozhovoru Dugain řekl, že od západního zpravodajského činitele dostal varování před riziky vyšetřování zmizení letadla a aby radši dělal svou práci.

Zdroj: France24Paris Match
Foto: AFP

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

Zpátky!

Image


Z důvodu velkého objemu informací a časových indispozic jednoho jediného člověka tento web více jak rok spal. Po vyřešení mých osobních problémů jsem se řídil prvotními pocity – neměl jsem chuť pokračovat v tomhle dál. Po nějaké době…