Soudní znalkyně z případu vražedkyně ze Žďáru obviněna ze zločineckého spiknutí

V případu tzv. útočnice ze Žďáru nad Sázavou Barbory Orlové nastalo absolutní ticho. Jak jsme s odkazem na její maminky Dagmar Orlové a policejní spis uvedli, Barbora Orlová se patrně stala obětí organizované skupiny gang-stalkerů, kteří využívají proti bezbrannému obyvatelstvu hi-tech zbraně. Vrchní soud v Olomouci minulý měsíc zamítl její stížnost proti umístění do psychiatrické detence, ze které se už patrně nikdy nedostane. Krajský soud v Brně ji tam poslal na základě znaleckého posudku uznávané soudní znalkyně MUDr. Marty Holanové. Orlová se proti umístění do psychiatrické detence odvolala, sama tvrdí, že je zdravá a schizofrenií netrpí.

FOTO: Závažné informace z policejního spisu byly uvedeny 12. března 2015 v MF DNES

Zatímco se ministr spravedlnosti Robert Pelikán po mediálním pozdvižení neúspěšně ucházel o potrestání soudce Petra Poláka, který v roce 2014 Orlovou propustil do ambulantního léčení, protože procházela úspěšně léčbou paranoidní schizofrenie, justiční establishment může ohledně tohoto případu čelit dalšímu humbuku. Znalecký posudek, který Holanová na Orlovou vypracovala, je totiž v rozporu s tvrzeními samotné útočnice. Z výslechů je patrné, že Orlová útok ve škole plánovala, na což také upozorňují rodiče zesnulého studenta Petra Vejvody. Holanová ale usoudila, že v době útoku byla útočnice nepříčetná a za své činy nenese zodpovědnost. Orlová policii řekla, že útokem chtěla upozornit na činy svého souseda „Jiřího,“ který ji sledoval, obtěžoval a „četl její myšlenky.“ V médiích bylo také řečeno, že na něj podala souseda trestní oznámení za nebezpečné pronásledování a v roce 2012 ho plánovala vyměnit za rukojmí v Mateřské škole v Havířově-Šumbarku. Veškeré její pocity byly zaznamenány v jejím deníku, který byl Holanové předán její maminkou Dagmar.

FOTO: Posudek Marty Holanové se dá snadno zpochybnit. Nechala Barboru Orlovou umístit do detence na objednávku? (Zdroj: Deník/Česká televize)

Znalecký posudek Marty Holanové se dá snadno zpochybnit, protože jak se ukázalo, MUDr. Holanová svými znaleckými posudky poškodila více lidí. Přinášíme vám exkluzivní tvrzení pana Jaroslava Kvasničky z Ivančic u Brna, kterého skupina profesionálních podvodníků z Jamolice ve spolupráci s Holanovou a justiční mafií připravila o dům.

Strýček rozházel pod vlivem psychofarmak peníze a majetek

Celý případ začal smrtí otce pana Kvasničky. Jeho strýc Bohumír Kvasnička, který bral všemožné psychiatrické léky včetně depotních injekcí, začal svévolně rozhazovat dědictví a svůj majetek. „Po smrti otce rozházel všechny úspory, které našetřila babička, dědeček a můj otec. Mělo to být tak, že on si vezme z dědictví peníze, aby dožil, a já budu mít dům po otci. Jenže on to rozházel mezi lidi, které neznal,“ popisuje pan Kvasnička.

Pod vlivem psychofarmak pan Bohumír Kvasnička sepsal darovací smlouvu na dům. Dům připadl manželům Klusákovým z Jamolice, profesionálním podvodníkům a patrně i vrahům. Když se pan Jaroslav Kvasnička pokusil darovací smlouvu zpochybnit tím, že jeho strýc neměl ponětí, co dělá, protože byl pod vlivem léků, podvodníci mu začali dělat ze života peklo a zničili jeho podnikatelské aktivity. „Protože jsem to dal k soudu a strýc tu darovací smlouvu neobhájil, podvodnice, která z něj ten dům vytáhla, mi začala znepříjemňovat život. Rozbíjeli mi okna, dveře, vyštvávali pryč mé partnerky a nájemníky, abych sám finančně strádal, strýce odlákali do penzionu do Mohelna, aby byl úplně sám, a tam ho nějakým způsobem zavraždili,“ tvrdí.

Podvodníci podle pana Kvasničky provedli vraždu týden poté, co jeho strýc napsal závěť. „Manželé Klusákovi normálně mého strýce pod veškerými léky, které on bral, opili, donutili ho u notáře ve Znojmě, kterého v životě neviděl, napsat jednou větou, že po smrti vše odkazuje na paní Lenku Klusákovou a ani ne týden poté, co závěť napsal, zemřel,“ tvrdí a poukazuje, že neexistuje kompletní pitevní zpráva, nebyly odebrány žádné odběry krve a tělo bylo spáleno. Tím bylo zabráněno vyšetřování. „Z ničeho nic měl zdravý člověk příznaky zápalu plic a ještě ten den, co se to projevilo včetně horeček, ho Klusákovi převezli do nemocnice v Třebíči, přitom ale spadal do Ivančic, a potichu ho tam zlikvidovali. Něco mu v tom penzionu museli dát, to vyvolalo tu reakci a po převozu do nemocnice zemřel. Podle mé advokátky pitva provedena nebyla, existuje jen neúplná pitevní zpráva, kde chybí základní prvky kriminologie. Jako příčina smrti je opapouškovaná pouze zdravotní dokumentace ke dni úmrtí,“ říká.

Role Marty Holanové

Role soudní znalkyně MUDr. Marty Holanové byla jednoduchá. Vypracovávala znalecké posudky ve prospěch podvodníků. Bohumír Kvasnička byl dle jejího posudku plně svéprávným. Své rozhodnutí Holanová odůvodnila tím, že byl stabilizován psychiatrickými léky. Pan Kvasnička ale tvrdí, že všechno bylo naplánované předem a celý proces se po napadení darovací smlouvy obrátil proti němu. „Holanová mého strýce označila jako svéprávného a naopak udělala posudek na mně, na člověka, který se bránil svým právům i poté, co jsem byl platným dědicem ze zákona. V posudku okopírovala to, co bylo v posudku mého strýce, vše se obrátilo proti mně a vedlo se řízení proti mé svéprávnosti. Byl to podvod jak prase,“ tvrdí.

Pan Kvasnička dále tvrdí, že Holanová za vypracování tohoto posudku dostala 170 tisíc korun, 70 tisíc předem jako zálohu a zbytek po vypracování. „Ona se s tím normálně chlubila přede mnou své sekretářce. Ona si myslela, že se mě zbaví, když jsem přišel do její ordinace si stěžovat. Stále mi podsouvala nějakou buchtu, ze které šel cítit opiát. Proti slunci jsem vidět zelené kapičky toho derivátu,“ popisuje a dodává, že Holanová jen předepisuje léky a vytváří si jimi pacienty, čímž okrádá zdravotní pojišťovny. „Její sekretářka bere 280 tisíc měsíčně. Teď si vemte, kolik má ona na pacientech od pojišťoven. S mou advokátkou jsme to počítali, tímto podvodem si přijde na 1 700 000 korun měsíčně. Z normálních lidí vytvoří dlouhodobé pacienty prostřednictvím podvržených léků, jde o mozkové inhibitory, které dostanou člověka tam, kam ona potřebuje. Tím ona bohatne,“ říká.

Sex, výhrůžky a policejní služebna

Kromě toho, že se Holanová snažila pana Kvasničku omámit, při tvorbě znaleckého posudku po něm žádala sex. „Když dělala ten znalecký posudek, tak se ptala na určité věci týkající se intimity, cítil jsem, že byla maximálně vzrušená a normálně tam po mně tenkrát vyjela,“ popisuje její chování. Jenže když pan Kvasnička oznámil, že ji odhalí, nechala jej zavřít do Psychiatrické léčebny v Černovicích. „Můj lékař mě odtud dostal se státní soudní znalkyní, státní znalkyně do posudku napsala, že šlo o mstu za neposkytnuté služby sexu z mé strany soudní znalkyni Martě Holanové,“ tvrdí.

Podle slov pana Kvasničky Holanová v zavírání pacientů do léčeben spolupracuje se znalkyněmi MUDr. Hanou Pánkovou a MUDr. Zlatou Pernicovou, které v Psychiatrické léčebně Černovice přijímají její pacienty. „Pánková a Pernicová provádějí neoprávněné experimenty na lidech, které jim tam svými lékařskými postupy dohazuje Holanová. Vím, o čem mluvím, já jsem tam byl,“ říká.

Výhrůžky si pan Kvasnička vyslechl také od Antonína Klusáka. Tvrdí, že na něj vyslal nájemného vraha Petra Geyera, který byl nájemníkem Klusáků v jeho vlastním domě. „Policie v tom s manželi Klusákovými jede od počátku, kdy jsem na ně podal minimálně 120 trestních oznámení, ani jedno nebylo řešeno, protože jsem se dozvěděl, že když mi pan Klusák vyhrožoval, že jestli polezu do vlastního domu, kde mám trvalé bydliště, pro své věci, tak mě zabije, nevypl dotykový telefon a slyšel jsem tam instrukce, jakým způsobem mě má zabít jeho nájemník v nabyté části po mém strýci, pan Petr Geyer,“ říká.

Klusák Geyerovi také řekl, že z domu bude udělána nová služebna oddělení ivančické policie. „Když pan Klusák vyklízel věci po mém strýci, ten nájemný vrah se ho ptal, jestli je má naházet ke kontejneru. On mu na to odpověděl: Ne, to udělají ivančičtí policajti. Geyer se ptal proč a Klusák mu řekl: Ivančičtí policajti tu budou mít novou služebnu. To bude mrakodrap, všechno si tu zahážou a ještě tu přistaví jedno patro,“ popisuje a dodává: „Je to obrovská mafie, psychiatricko-policejně-soudní.“

Policie měla služebnu získat prodejem od Lenky Klusákové v případě smrti pana Kvasničky. Když se pan Kvasnička dozvěděl, co plánují s jeho domem udělat, dostal těžký infarkt myokardu, při kterém byl čtyřicet sekund mrtev. Soudní tahanice pana Kvasničky navíc zašly tak daleko, že skončil v insolvenci.

Podivná smrt Antonína Klusáka

Obrovská moc manželů Klusákových se projevila také při jejich rozvodu. Jejich společné jmění manželů se pohybovalo okolo 17,5 milionu korun. K rozvodu ale nedošlo. Antonín Klusák totiž spadl ze schodů a zlomil si vaz. Pan Kvasnička tvrdí, že jeho smrt nemohla být náhoda. „Klusákovi se asi před rokem kvůli penězům a názoru na výchovu dětí rozešli, každý si našel nového partnera. Měli se rozvádět a najednou pan Antonín Klusák umírá, prý ho našli mrtvého až den poté pod schody. Jsou ale svědci, že tenkrát v tom domě byla s ním i paní Klusáková, takže polovina vesnice je toho názoru, že mu pomohla, aby se nemuseli dělit o majetek,“ říká.

Pro více informací o celém případu jsme se rozhodli kontaktovat advokátku pana Kvasničky. Jenže nám bylo řečeno, že si nepřeje, aby nám byl na ni poskytnut kontakt. Lenka Klusáková ji totiž vyhrožuje, že pokud ten proces vyhraje, nechá ji prostřednictvím Marty Holanové zavřít do léčebny.

Kdo je Marta Holanová?

Foto: Na renomovanou soudní znalkyni se sypou stížnosti (Zdroj: holanova.cz)

Jméno MUDr. Marty Holanové můžete zaznamenat u většiny závažných případů na území České republiky. Tato soudní znalkyně v oboru lékařství a odvětví psychiatrie se proslavila na začátku tisíciletí sporem s tehdejším šéfem ČLK Davidem Rathem. Revizní komise v čele s Holanovou Ratha obvinila z neoprávněného získávání licencí a komoru jako celek ze špatného hospodaření. Holanová čelila disciplinárnímu řízení za porušování etického kodexu lékařské komory. Představenstvo komory Holanovou vyzvalo, aby složila funkci a celý spor se tahal až do celorepublikového sněmu. Holanová nakonec z komory odešla. V současné době řídí psychiatrickou ambulanci v Taussigově ulici v Brně-Židenicích.

Ještě zajímavější je, že Holanová na svých stránkách uvádí, že v roce 2007 společně s dalšími dvěma kolegy založili občanské sdružení Lékaři pro reformu, které si „klade za cíl podílet se na zavedení opravdové a funkční reformy zdravotnictví, zprostředkovávat informace a diskusi ne toto téma mezi lékaři.“ Tento spolek se nám nejen po vyslechnutí pana Kvasničky může zdát jako obyčejná PR, protože pan Kvasnička není jediným člověkem, kterého Holanová poškodila. Na internetu je na ni hned několik stížností včetně zveřejněného trestního oznámení za křivou výpověď a vypracování nepravdivého znaleckého posudku. Osoba, která proti Holanové na internetu stupňuje kampaň, nám jen elektronicky odpověděla jedinou větou: „MUDr. Holanová zesměšnila mou matku a mě zničila život zavřením na psychiatrii a užíváním medikace na něco, co nemám.“ 

Holanová je také kritizována v této diskuzi.

Další stížnost nalézáme na stránkách určených pro poškozené pacienty. I zde je Holanová obviněna z uvádění špatných informací do posudku.

Jak může rozhodovat?

Po přečtení příběhu pana Kvasničky a dalších stížností je důležité položit zásadní otázku: Jak je možné, že tato osoba figuruje v těch nejzávaznějších kauzách? A vůbec, jak je možné, že přes všechny stížnosti je stále považovaná za renomovanou soudní znalkyni? „U toho soudu se mi prakticky smála do ksichtu, protože soudy ji kryjí, potřebují ji, je s nimi zčuchnutá, dělá znalecké posudky ve prospěch černých koní a justiční mafie,“ dodává pan Kvasnička.

Pan Kvasnička své rozhořčení skrývá jen těžko. Problémy vidí v současném vládnoucím režimu, který svým konáním v České republice vytvořil „mafiánský systém vládnutí.“. Svůj boj za žádnou cenu nevzdává. Soudit se chce dál. Musí ale počkat, až skončí insolvenční řízení. Jeho advokátka chce proces obnovit jako urážku advokátní cti.

V případu Barbory Orlové mohou aktivity Holanové hrát zásadní roli. A to zvlášť když jsme několikrát upozorňovali na možné zakrývání zločinů organizované skupiny osob, které likvidují životy několika desítkám lidí na území České republiky a sta tisícům po celém světě. Aktivity Holanové mohou hrát zásadní roli také v tisícovkách případů, ve kterých jako znalkyně figurovala, a způsobit obnovu těch nejzávaznějších případů. Holanová na svých webových stránkách uvádí, že vypracovala přes tři tisíce posudků. 

Celý případ i aktivity MUDr. Holanové budeme nadále sledovat.

 

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články