Jdou Američané po krku Merkelové? Nasvědčují tomu události z nedávné doby a twitterová analýza

Když jsme poprvé slyšeli o tom, že německá automobilka Volkswagen falšovala u svých aut v USA emise, čímž okradla (nejen) americkou vládu o miliardy dolarů, následoval mírný skepticismus. Skandál totiž vyvolala Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA). Při sledování vývoje korporatismu v USA zjsitíte, že EPA je jednou z nejzkorumpovanějších amerických federálních agentur. Nejenže léta dostávala „pomoc“ od těžařských korporací, aby nezmiňovala, že proces hydraulického štěpení, známý jako fracking, je velice nebezpečný, agentura sama nedávno vlastní nedbalostí znečistila řeku v Coloradu. A nezmiňuji fakt, že agentura zatajovala nebezpečnost některých herbicidů.

Následkem tohoto skepticismu přicházely myšlenky, že se USA snaží zbavit vlády Angely Merkelové, anebo ji nějakým způsobem poškodit. Jak jsme totiž v minulosti uváděli, Volkswagen byl založen Adolfem Hitlerem jako exkluzivní automobilka a po druhé světové válce ji Západ využíval pro vzestup Německa do ekonomické špičky. Představitelé automobilky mají vysoké posty ve vládě Dolního Saska a je také velice dobře zdokumentovaným fakte, že německá vláda vyjednala automobilce v Evropské unii spoustu výhod. Všechno tyto výhody jsou následkem skandálu vyvolaného z USA v ohrožení, stejně jako německá ekonomika.

To, že je Merkelová trnem v oku Američanů, vypovídal také menší skandál vyplývající z úniků whistleblowera americké Národní bezpečnostní agentury (NSA). Podle údajně tajných dokumentů americká NSA sledovala telefon německé kanceléřky a zajímala se o její okolí. NSA má v Německu spoustu základen.

Loni v září Andrej Fomin zveřejnil analýzu ruského vyšetřovatele Vladimíra Shalaka o skrytých aspektech twitterové kampaně, která lákala upchlíky do Německa. Po prostudování 1900 tweetů Shalak tvrdil, že velký příliv migrantů do Evropy byl zaranžován ne-evropskými hráči. Podle času, kdyby byly tweety rozesílány, vyvodil, že většina těchto zpráv pocházela z USA a rozesílaly je nejspíš roboti. To samé vylo zjištěno také po vlně silvestrovského násilí na ženách v Kolíně nad Rýnem. Všechny tweety, které volaly po konci Angely Merkelové, podle Shalaka pocházely z USA.

Fomin ve svém článku na Voltaire Network poukazuje na to, že od března 2014, kdy se Krym připojil k Rusku, se Merkelová ocitla na rozmezí. Pod velkým tlakem Washingtonu musela vést Evropu při zesilování sankcí proti Rusku, zatímco velký byznys a její političtí oponenti odporovali kvůli jejich velkým dopadům na ekonomiku země. Merkelová chtěla zároveň uzavřít kontrakt pro výstavbu plynovodu Nord Stream II. z Ruska i i přes americký nátlak.

Dalším bodem napětí je také vyjednávání Transatlantického investičního partnerství (TTIP), obchodní úmluvy mezi USA a Evropskou unií. Fomin podotýká, že hlavním problémem je zakořenění amerických arbitrážních soudů do evropského právního systému a kvůli velkým následkům vládnoucí koaliční strana v Berlíně kategoricky proti tajným vyjednáváním protestuje. Merkelová sice prohlašuje, že TTIP je nutné uzavřít co nejdřív, sama je ale při hodnocení celého projektu velice opatrná. Německo nedávno podalo v USA protest kvůli zatajování dokumentů.

Ruský autor v této souvisloti uvádí, že obrázek je víceméně jasnější. Merkelová se snaží udržet evropskou suverenitu a zároveň oficiálně naplňovat americké požadavky. Washington už toho má plné zuby a hledá za ni náhradu. Mediální kampaň proti Merkelové probíhá nejen v Německu, ale po celé Evropě.

Začátkem ledna sponzor všech neziskovek, které lákají uprchlíky do Evropy, George Soros, v rozhovoru pro Wirtschafts Woche Merkelovou kritizoval za její přísnější uprchlickou politiku a nazančoval, že to může stát její „křeslo.“ V této době se začaly na Twitteru objevovat hashtagy  #ArrestMerkel (zatkněte Merkelovou) a motto “Merkel Has To Go” (Merkelová musí jít). Analýza ruského vyšetřovatele ukazuje, že hastag #ArrestMerkel byl na Twitteru převážně rozesílán dvěma účty - @Trainspotter001 a @AmyMek. Právě analýza těchto dvou účtu ukazuje podivné výsledky.

Minimální aktivitu můžeme na následujícím grafu vidět v rozmezí 7:00 až 15:00 GMT, což podle Fomina odpovídá americkému pacifickému času nebo horskému času. Tito aktivisté byli tedy aktivní během světla na americkém západním pobřeží.

Účet @Trainspotter001 od března 2015 provedl 70 tisíc tweetů, tj. 88 tweetů denně, což je až moc pro lidského operátora, Fomin podotýká, že celý tým CNN učiní za den 23 tweetů. @Amy Mek učinila od roku 2012 27 tisíc tweetů. To nasvědčuje, že jde spíš o roboty.

Při analýze retweetů, tedy účtů, které tyto zprávy rozesílaly dál, vede účet @Genophilia (od září 2012 107 tisíc tweetů, průměrně 87 denně). Průměrná hodinová aktivita ukazuje, že operuje také z amerického pacifického pobřeží. Dalšími významými účty jsou @jjauthor, patrně z Nevady a 300 příspěvky denně, od března 2015 z USA bojuje proti „bílé genocidě.“

Fomin článek ukončuje závěrem, že důkazy jasně naznačují, že vše bylo vytvořeno agenty sídlem v USA na očernění kancléřky Merkelové a jako varování proti jejímu odporu a nezávislému postoji vůči evropské suverenitě. Daleko zajímavějším je to, že značně populární platformy, ať už George Soros nebo krajněpravicové automaty v USA, mají stejný cíl, svrhnout Merkelovou a uvalit TTIP na Evropu.

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články