Izraelský ministr obrany vybíravě: Turecko podporuje Islámský stát (...a nikdo další...)

Poté, co Turecko ztratilo následkem sestřelení ruské stíhačky u syrské hranice ruského spojence, hledalo náhradu za ušlé miliardy v Perském zálivu a Izraeli. Turecko a Izrael se začaly uchylovat k normalizaci vztahů. Něco možná změní, protože izraelský ministr obrany Moshe Ya'alon prohlásil, že Turecko podporuje teroristy z Islámského státu nákupem ropy. Tohle tvrzení je úsměvné už jen z toho důvodu, že bez Izraele by se tato ropa nedostala daleko...

„Jak jistě víte, Islámský stát si užíval turecké peníze za ropu velmi, velmi dlouho dobu. Doufám, že to skončí,“ řekl Ya'alon během setkání se svým řeckým protějškem Panosem Kammenosem v Aténách a Turecko dále obvinil, že „umožňuje džihádistům přesun z Evropy do Sýrie a Iráku v rámci teroristické sítě Islámského státu, doufám, že to taky skončí...Je to na Turecku, turecké vládě, tureckém vedení, aby se rozhodlo, zda chce být součástí spolupráce v boji proti terorismu. Zatím to tomu tak není,“ řekl. "

Slova izraelského ministra obrany podtrhují rostoucí mezinárodní nedůvěru v tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a možná také sionistické plány pro rozdělení Turecka, Íránu, Iráku a Sýrie vytvořením „nezávislého“ Kurdistánu. Izraelské vedení se totiž zatím vyjadřuje k vytvoření Kurdistánu, ale nikoliv k tomu, že pašovaná ropa proudí i přes irácký kurdský region.

Zdroje: YnetJPost
Foto: YouTube

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články