Studie o dopadech TTIP na českou ekonomiku byla plná chyb

Loni jsme uvedli zprávu o podivné studii o dopadech Transatlantického investičního partnerství na českou ekonomiku, kterou si za 574 tisíc korun nechalo vypracovat Ministerstvo průmyslu a obchodu. Teď se ukázalo, že studie je plná chyb a Ministerstvo ji nechalo přepracovat. Podle Lidových novin měla být dopracována loni v říjnu, stále k tomu ale nedošlo. Důvod není jasný:

Odpovědi na takové otázky měla dodat Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), která tendr na dopadovou studii k TTIP vyhrála. Státní zakázka v hodnotě 574 tisíc korun měla být podle smlouvy hotová loni v říjnu. Jenže ministerstvo průmyslu ji kvůli chybám vrátilo k dopracování. A na opravenou a opřipomínkovanou verzi dodnes čeká.

„Studie odevzdaná loni v říjnu měla strukturální nedostatky. Neposkytla odpovědi na koncepční otázky ve smlouvě, neshrnula možné dopady jednotlivých va riant,“ vysvětluje mluvčí MPO František Kotrba. Jiný zdroj z ministerstva shrnul připomínky výstižněji. „Bylo to, jako kdyby dodali jen polovinu auta. Ta samozřejmě neumí jezdit,“ řekl LN zdroj z resortu průmyslu.

Studie vypracovaná neziskovkou AMO předpovídala pro Českou republiku mírný hospodářský růst. Jak jsme uvedli, AMO je podivnou neziskovou organizací napojenou na pravdoláskařské, protiruské a proukrajinské instituce, která na zakázku provádí ruzné přednášky o bezpečnosti a ekonomice. Záhadou zůstává, co se na Ministerstvu na vypracované studii nelíbí, protože ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek je tvrdým zastáncem TTIP.

Zdroj: Špatný vTTIP

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články