Na černých životech v Izraeli nezáleží - Margaret Kimberley

Spojené státy nemají monopol na zákonné lynčování černých lidí. Izrael, americký klientský stát a pán, se potýká s rasistickým a státem podporovaným násilím. Cílem jsou obvykle Palestinci, do tohoto terorismu jsou ale také zapojeni Afričané. Mobová vražda Mulu Habtoma Zerhoma odhaluje všechno, co svět potřebuje vědět o izraelském apartheidu s osadnické mentalitě, která to dokládá.

Zerhom byl žadatelem o azyl z Eritrei žijící v Izraeli, bydlel v jednom z táborů pro Afričany. Byl na autobusové zastávce, kde Beduín zastřelil izraelského vojáka. Zerhom se snažil utéct, ale policie jej zastřelila. Záznam z kamery ukazuje, že leží v krvi bez pohybu, když do něj dav Izraelců kope, hází mu na hlavu židle a lavičky a křičí: „Syn děvky,“ „rozmlať mu hlavu“ a „zabij ho!“

Nové zprávy říkají, že Zerhom byl omylem označen za teroristu, pravda je ale prostá. Stejně jako v Americe, policie o útoku lže. Další video ukazuje Zerhoma na čtyřech, jak se se snaží utéct před chaosem. Vraždící policajt zná rutinu střelby černých lidí. Prostě řekne, že byl v ohrožení a vše je v pořádku. Možná si myslel, že Zerhom zabil vojáka nebo instinktivně reagoval způsobem, jakým spousta bílých lidí reaguje, když vidí černou tvář.

Izrael je nejhorším apartheidem na světě. Palestinská populace je fyzicky oddělena od komunity židovských osadníků, je vystavena zatýkání, týrání a vraždám. Když se pokoušejí odporovat opresi, čeká je brutální reakce. Nemusí odporovat, musí jen existovat a mohou být upáleni ve svém domě nebo zastřeleni policií, která vytváří důkazy u jejich těl.

Palestinci jsou obětí izraelského násilí každodenně. Riskují policejní brutalitu, krádež jejich půdy, zničení jejich domovů a vraždu. Zatímco armáda (IDF) a izraelské policie vypilovaly umění brutalizace okupovaných lidí, jejich američtí protějškové přijíždějí jako poutníci, učí se, jak lépe podvolit vlastní populaci.

Izrael by neexistoval bez americké intervence v roce 1948. Jeho existence je výsledkem amerického podvolení a pokleknutí technicky klientskému státu. Politici od prezidentů po starosty běžně cestují do Izraele v naději, že získají politickou ochranu od sionistů.

Tento řetěz na politický systém je tak velký, tak utáhlý, že nikdo se neopováží proti němu bojovat. Členové Kongresu, kteří se postaví systému, okamžitě platí a čelí dobře financovaným oponentům. Američané, kteří se chtějí postavit finanční a vojenské podpoře tohoto systému, nemají kam utéct. Izrael je nepochybně koupen a placen americkými stoupenci. Zarhom byl zavražděn na kameru, žádný politik v New Yorku a ani Washingtonu ani neprotestoval.

Premiér Netanyahu varoval občany, aby nebrali zákon do vlastních rukou, nikdo ale nebyl za zločin spáchaný na kameru zatčen. Nemělo by být problémem ty lidi najít, když dávali rozhovory do médií. Jeden člověk, který se identifikoval jako Dudu, tvrdil, že cítí lítost. „Kdybych věděl, že není terorista, věřte mi, bránil bych jej jako bráním sebe. Celou noc jsem nespal. Jsem znechucen.“ Další člověk jménem Meir Saka přiznal spoluúčast. „Hlídal jsem s židlí, abych se ujistil, že se nepohne…a pak jsem slyšel střelbu a uvědomil si, že to nebyl terorista. Byla taková atmosféra; každý, kdo přišel, nezáleželo na tom, kdo tam byl, ho kopl.“ Jinými slovy, „Moje smůla.“

Černí lháři neříkají o Izraeli nic. Izrael může bombardovat Gazu do podvolení, zabít dětí hrající fotbal na pláži, nebo je využít jako lidské štíty. Očividné porušování lidských práv nikdy nepřitáhlo odsouzení. Není důvod se domnívat, že tito poskoci se postaví za Zerhoma.

V roce 2014 většina zpravodajského prostoru byla věnována vlastníkovu basketbalového týmu Donaldu Sterlingovi, když byly odhaleny jeho rasistické poznámky. Skoro každý si pamatuje, co řekl o Izraeli. „Běžte do Izraele, s černým je tam zacházeno jak se psy.“ Sterling trefil hřebík na hlavičku. Izrael je americký okupační stát s původní populací a imigranty, se kterými se zachází jako se zločinci. Obě země mají hodně společného, než sionističtí podporovatelé chtějí přiznat. 

Článek vyšel 9. října na webu BlackAgendaReport.

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články