Kanadská těžební společnost využívala v Eritrei nucenou práci

Kanadská těžební společnost Nevsun Resources využívala během výstavby měďového dolu Bisha v Eritrei otroky. Tři bývalí zaměstnanci podali na společnost u kanadského soudu žalobu.

Bývalí zaměstnanci, kteří na společnost podali žalobu loni v listopadu u Vrchního soudu v Britské Kolumbii, tvrdí, že důl měly stavět stovky vojáků, kteří byli zataženi do armády. Stavaři byli navíc donuceni provádět fyzicky náročnou práci ve velkém horku a pod výhrůžkami mučení. 

I když kanadská společnost tvrzení odmítá, bývalí stavební pracovníci je u soudu řekli, že první fáze výstavby se účastnilo 500 až 600 tisíc armádních rekrutů. 

Rada OSN pro lidská práva rozšířila v červenci vyšetřování zločinů proti lidskosti v Eritrei. Pokud najde nějaké důkazy, může se Eritrea objevit u Mezinárodního trestního soudu.

Tohle není také poprvé, co byla kanadská společnost obviněna z porušování lidských práv. Tato obvinění jsou také zajímavá z pohledu imigrace. Eritrejci jsou jednou z nejpočetnějších skupin imigrantů proudících do Evropy.

Zdroj: Telesur
Foto: Reuters

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

Zpátky!

Image


Z důvodu velkého objemu informací a časových indispozic jednoho jediného člověka tento web více jak rok spal. Po vyřešení mých osobních problémů jsem se řídil prvotními pocity – neměl jsem chuť pokračovat v tomhle dál. Po nějaké době…

A nastalo ticho!

Image


Nastalo ticho. Život jede velkou rychlostí a naše priority se čas od času mění. Náš server se na několik měsíců odmlčel a upadl téměř do zapomnění. Tento vývoj byl logický vzhledem k tomu, že server byl a stále je jen o jednom člověku, který navíc…

PF 2017

Image


Vážení přátelé,
rok plný zásadních zvratů, šoků, překvapení a také opatrného optimismu je za námi. Možná je na místě rok 2016 označit za zatím nejšílenější v tomto celém dobrodružství. I když na…