Nový Zéland a Austrálie připraveny na vyjednávání o obchodní úmluvě s EU

Evropská unie souhlasila se zahájením vyjednávání o obchodní úmluvě s Austrálií a Novým Zélandem. Obě země jsou připraveny urychlit vyjednávání a dosáhnout dohody v dohledné době. Je také jasné, že dohody budou bez arbitrážního systému ISDS, stejně jako TTIP.

Nový Zéland je připraven přijmout několik nových inovací ohledně tarifů a regulací. Někteří europoslanci se obávají, že obě země zasypou Evropu mlékem a masem a jsou také obavy o řešení sporů mezi investory a státy (ISDS) prostřednictvím tajných tribunálů. I tato možnost je dle serveru Euractiv ale vyloučena, ačkoliv ji australští a novozélandští obchodní zástupci vítají.

Obě země zahájily hovory s Evropskou unií v říjnu. Evropská komise nicméně očekává zhodnocení všech možných dopadů v roce 2016 a intenzivní vyjednávání v roce 2017. Obě země jsou také členem Transpacifického partnerství (TPP).

Zdroj: Euractiv
Foto: Courtesy of Climate-KIC News

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

80 procent Ukrajinců žije v chudobě

Image


Dva roky po tzv. Euromajdanu se podle standardů OSN ocitlo 80 procent Ukrajinců v chudobě se denním rozpočtem v hodnotě pěti dolarů. Statistiky představil ekonom Alexej Plotnikov na tiskové konferenci v Kyjevě.
„Minimální měsíční mzda byla v květnu 60 dolarů a minimáln…