Operace Midland zatím nenašla žádné důkazy

Detektivové z Operace Midland, kteří vyšetřují obvinění ze sexuálního zneužívání dětí prominentními postavami britského establishmentu, zatím nenašli žádné důkazy. Nicméně svědectví jedné z obětí považují za věrohodná.

Podle zprávy deníku Guardian Scotland Yard našel důkazy poukazující na věrohodnost jistých aspektů tvrzení osoby s přezdívkou „Nick.“ Nick tvrdil, že v letech 1975 až 1983 na pedofilních večírcích viděl tři vraždy dětí.

Současné vyšetřování podle Guardianu nedokázalo určit specifické data údajných útoků a nalézt důkazy o vraždě nebo specifické vazby na oběti. Nick také tvrdil, že byl převážen do vojenských prostorů v jižní Anglii, policie tvrzení označila za pravděpodobné, protože prostory nejsou veřejné. I když detektivové svědectví věří, žádné důkazy zatím nalezeny nebyly.

Pokud se neobjeví nové důkazy, Královské zastupitelství nebude moct podat obžalobu. Je také pravděpodobné, že bývalý poslanec Harvey Proctor nebude souzen. Minulý měsíc už bylo zastaveno vyšetřování bývalého velitele armády lorda Edwina Bramalla.

Zdroj: Guardian
Foto: FinancialTimes/Flickr

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články