Globalista Peter Thiel chce žít navěky, zajímá se o mladou krev

Zakladatel platebního portálu PayPal a globalista Peter Thiel v doposud nezveřejněním rozhovoru z loňského roku pro server Inc.com řekl, že transfúze krve mladých lidí může zpomalit jeho proces stárnutí a prodloužit mu život. Thiel je údajně posedlý myšlenkou nekonečného života a investoval do několika startupů, které experimentují s lidským stářím.

„Studuji parabiózu, kdy vpíchnou mladou krev starší myši, zjistili, že to má velký omlazující účinek…Myslím, že je zde spousta věcí, které nebyly prozkoumány,“ řekl. Parabióza podle něj „potenciální biologickou fontánou mládí“ a nejbližší věcí, kterou kdy věda odhalila co se týče všeléku.

Výzkum parabiózy začal v 50. letech minulého století, experimenty tehdy zahrnovaly rozřezávání krys a sešití jejích oběhových systémů s cílem jejich manipulace. V současné době probíhají experimenty v USA, Číně a Koreji. Experimentování s lidskou krví se datuje ale až do středověku, jak zjistil Dr. Toaff.

Toaff ve své triologii Love, Work, and Death (subtitled Jewish Life in Medieval Umbria) odhalil spoustu příkladů krvavých obětování zahrnujících znetvoření dětí a pečení jejich krve v nekynutém chlebu. Krev byla ve středověku považována za magický nápoj a populární medicínu. Herodes se snažil například koupat v krvi, aby zůstal mladý, alchymisté se snažili proměnit olovo z krve na zlato. Nejvíce s krví experimentovali židovští čarodějové. S povolením rabína židovští obchodníci prodávali krev, prášek z krve a i krvavý chleba, největší cenu měla krev nežidovského dítěte, nejrozšířenější byla krev z obřízky. „Taková obětování byly instinktivní, viscerální a virulentní akce, při kterých se nevinné a nevědomé děti staly obětmi lásky Boha a odvety…Jejich krev umývala oltáře Boha, který potřeboval vedení a byl někdy netrpělivě naváděn k ochraně a trestu,“ napsal Toaff.

Peter Thiel, delegát miliardáře Donalda Trumpa, který také promlouval na Konvenci Republikánů byl loni tázán na otázku, zda vidí parabiózu jako obchodní příležitost nebo osobní zdravotnické rozhodnutí, Thiel odpověděl, že tato praktika není „patentovatelná, což kompromituje její možné ocenění.“

Zdroje: Inc.com, Guardian, Rawstory, whale.to
Foto: Heisenberg Media/Flickr

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články