Prohlášení k obsahu webu

Dámy a pánové,

v první řadě musím říct, že nikdy jsme ani nepomysleli na webu vydělávat. Všechno, co děláme, je ve veřejném zájmu a kdybychom opravdu chtěli zbohatnout, byznys bychom rozjeli už před šesti lety, kdy jsme začínali. Co se týče peněz, vždy šlo jen o pokrytí nákladů spojených s provozem a zpravodajstvím.

To ovšem neznamená, že někdo bude s naši prací nakládat dle svého a bez jakéhokoliv našeho souhlasu ji publikovat. Jelikož poskládat každodenní zpravodajství dává opravdu velké úsilí, minimálně 5 - 6 hodin denně (hledání, ověřování, analýza, skládání do kontextu), je sprosté, aby některé weby bez našeho souhlasu naše články publikovaly byť i s uvedením zdroje. Naše práce je tímto značně znehodnocena.

Tento fakt je o to horší, když daný web dělá obrovskou reklamu. V tomto případě se dle zákona jedná o komerční použití. Obyčejné internetové reklamy, jako je např. Google AdSense nebo jiné servery, které víceméně pokryjí jen provoz webu, se dají plně akceptovat. Neakceptovatelná je bohužel komerce viditelná na metry daleko. Do tohoto problému bych netahal populární RSS čtečky, které na web odkazují, a jsou zřízeny právě pro tento účel.

Proč je důležité dávat souhlas k další publikaci? Nejenže to dá nějakou práci, člověk musí mít také přehled o tom, jak se s jeho prací zachází. Když se člověk snaží dělat věci vážně a věrohodně, nebude chtít, aby se jeho práce objevila někde, kde může vypadat nevěrohodně. Ano, narážím na to, že některé nelze brát vážně. Myslím převážně ty, které fungují jenom na tom, že kopírují články druhých. Tento fakt bych možná připisoval tomu, že spousta lidí se nadále odmítá někam posunout a neustále dělá dokola stejně věci a očekává jiný výsledek.

Pokud tedy chcete nadále využít naše články, je potřeba našeho souhlasu. Za daných okolností peníze za to chtít rozhodně nebudeme, je ale slušnost se aspoň zeptat.

Děkujeme za pochopení.

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Přidávání komentářů k tomuto článku bylo zastaveno.

Související články

Zpátky!

Image


Z důvodu velkého objemu informací a časových indispozic jednoho jediného člověka tento web více jak rok spal. Po vyřešení mých osobních problémů jsem se řídil prvotními pocity – neměl jsem chuť pokračovat v tomhle dál. Po nějaké době…

A nastalo ticho!

Image


Nastalo ticho. Život jede velkou rychlostí a naše priority se čas od času mění. Náš server se na několik měsíců odmlčel a upadl téměř do zapomnění. Tento vývoj byl logický vzhledem k tomu, že server byl a stále je jen o jednom člověku, který navíc…

PF 2017

Image


Vážení přátelé,
rok plný zásadních zvratů, šoků, překvapení a také opatrného optimismu je za námi. Možná je na místě rok 2016 označit za zatím nejšílenější v tomto celém dobrodružství. I když na…