Putin chce asijskou alternativu TPP

Ruský prezident Vladimír Putin chce vytvořit ekonomický blok jako alternativu Transpacifického partnerství (TPP). V rámci tohoto bloku by se měly ekonomicky propojit Šanghajská rada pro spolupráci (SCO), Asociace jihoasijských států (ASEAN) a Euroasijská unie (EEA). Podobná dohoda se nedávno řešila také na summitu ASEAN.

„Navrhuji, abychom my a další země Euroasijské unie, zahájili konzultace se členy Šanghajské rady pro spolupráci (SCO) a Asociací jihoasijských států (ASEAN) o možném ekonomickém partnerství,“ řekl Putin v Ruském parlamentu.

SCO zahrnuje Čínu, Rusko, Uzbekistán, Tádžikistán, Kyrgyzstán. Krom toho mají Indie, Írán, Bělorusko, Pákistán a Afghánistán status pozorovatele. ASEAN zahrnuje Indonésii, Thajsko, Malajsii, Filipíny, Singapur, Vietnam. Putin řekl, že tyto země tvoří třetinu světové ekonomiky.

První fáze partnerství by se měla zaměřit na ochranu investic, optimilizaci zboží překračující hranice, společný rozvoj standardů pro produkci technologie další generace a přístup ke službám a kapitálovým trhům.

Zdroj: RT
Foto: © Sergei Krasnouhov / Sputnik

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

80 procent Ukrajinců žije v chudobě

Image


Dva roky po tzv. Euromajdanu se podle standardů OSN ocitlo 80 procent Ukrajinců v chudobě se denním rozpočtem v hodnotě pěti dolarů. Statistiky představil ekonom Alexej Plotnikov na tiskové konferenci v Kyjevě.
„Minimální měsíční mzda byla v květnu 60 dolarů a minimáln…