Král Salman už prý není schopen vládnout

Saúdský král Salman se podle zdrojů ze Saúdské Arábie a dle tvrzení jednoho prince potýká s demencí a zemi už nevládne. Agentura Al-Ahd uvedla, že Salman byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče v Nemocnici krále Fajsala v Rijádu.

Zdraví saúdského krále se zhoršuje a činitelé zastavili plány pro jeho převoz do amerických nemocnic. Zemi de facto vládne korunní princ Muhammad bin Nayef.

Salmanova diagnóza je předmětem spekulací. Podle svědků naposledy přesvědčivě argumentoval loni v říjnu. Sem tam také zapomene, co sám říkal, anebo nepozná tváře, které zná celý život. Král se navíc neobjevuje na veřejnosti tak často jak dřív. To vede ke spekulacím, že buď trpí demencí nebo Alzheimerovou nemocí.

Zdroj: ABNA
Foto: ABNA

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

Zpátky!

Image


Z důvodu velkého objemu informací a časových indispozic jednoho jediného člověka tento web více jak rok spal. Po vyřešení mých osobních problémů jsem se řídil prvotními pocity – neměl jsem chuť pokračovat v tomhle dál. Po nějaké době…

A nastalo ticho!

Image


Nastalo ticho. Život jede velkou rychlostí a naše priority se čas od času mění. Náš server se na několik měsíců odmlčel a upadl téměř do zapomnění. Tento vývoj byl logický vzhledem k tomu, že server byl a stále je jen o jednom člověku, který navíc…