Shell opouští břidlicový projekt ve východní Ukrajině

Royal Dutch Shell opouští svůj břidlicový projekt na Ukrajině kvůli nízkým cenám ropy a plynu. Prohlásil to ukrajinský ministr ekologie a přírodních zdrojů Igor Ševčenko během kabinetního brífinku.

„Shell nedávno oznámil svůj záměr odstoupit od dohody o těžbě břidlicového plynu. Společnost to dělá kvůli svým vlastním ekonomickým důvodům, když ceny plynu a ropy padají,“ řekl. 

Odchodem společnosti Shell ukrajinské břidlicové dobrodružství nekončí. Ministerstvo jedná s dalšími společnostmi, které o těžbu mají zájem. 

Média dříve uvedla, že Royal Dutch Shell ve skutečnosti těžbu na východní Ukrajině zastavil kvůli obavám o bezpečnost svého personálu. Shell uvedl, že mu bylo zabráněno provádět své závazky pod dohodou kvůli „okolnostem mimo kontrolu společnosti.“

V březnu 2014 Shell přerušil vyjednávání o rozvoji vrtu Skifsky u Černého moře. Dodal ale, že nechává otevřenou možnost přehodnocení plánů pro těžbu v oblasti Yuzivska v regionech Charkov a Doněck. Po vypuknutí krize v zemi v srpnu stejného roku Shell pozastavil svou práci i v Yuzivska.

Shell odchází 6 měsíců poté, co se ze západní Ukrajiny rozhodla odejít společnost Chevron. 

Zdroj: RT
Foto: Reuters / Suzanne Plunkett

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články

Zpátky!

Image


Z důvodu velkého objemu informací a časových indispozic jednoho jediného člověka tento web více jak rok spal. Po vyřešení mých osobních problémů jsem se řídil prvotními pocity – neměl jsem chuť pokračovat v tomhle dál. Po nějaké době…