Přílišné sledování televize ovlivňuje kognitivní funkce mozku

Je to oficiální. Vědci z univerzit v Kalifornii a San Francisku zjistili, že dlouhé sledování televize snižuje kognitivní funkce mozku. Rovnice je jasná - čím víc televize, tím méně inteligence. 

Studie publikovaná v žurnálu JAMA Psychaiatry Journal zjistila, že čím více lidé sledují televizi, tím mají horší výsledky v řadě testů inteligence a pravděpodobně budou mít slabé duševní funkce. Vysoké úrovně sledování televize a nízká fyzická aktivita na počátku dospělosti je spojena s horší rychlostí zpracovávání a výkonu ve středním věku. Studie je jednou z první, která dokazuje, že sledování televize podněcuje kognitivní stárnutí ještě před středním věkem.

„Zjistili jsme, že nízké úrovně fyzické aktivity a vysoké úrovně sledování televize v půlce dospělosti je spojeno s horším kognitivním výkonem ve středním věku,“ uvádí zpráva. „Tato chování jsou spojena s menší rychlostí zpracovávání a horší výkonnou funkcí, ale ne s verbální pamětí. Účastníci s nejméně aktivními vzorci chování (tj. nízká fyzická aktivita a dlouhá doba u televize) budou pravděpodobněji mít slabé kognitivní funkce. Jedinci s nízkou fyzickou aktivitou a sedacím chováním zastupují kritickou skupinu.“

Výzkum stidoval 3247 dospělých ve věku 18 až 30 let, účastnicí byli rozdělení podle průměrného sledování televize a následně pak testování pro rychlost zpracovávání a verbální funkce.

Zdroj: Independent

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články