Ropa ve Smilně: Trolí účet na základě odborných diskuzí s Alpine Oil and Gas...

Včera jsme přinesli informaci o založení trolích účtů na Facebooku ve prospěch těžařské společnosti Alpine Oil and Gas. Jeden z těchto zmíněných profilů sdílel obrázky jiného profilu, tentokrát pod jménem Ropa Plyn, který sdílel výzvy vyvracející tvrzení odpůrců těžby ropy a plynu ve Smilně. Tentokrát to má ale malý háček – tento „neviditelný“ profil s 0 přáteli se chlubí tím, že stránka byla vytvořena na základě odborných diskuzí se zástupci Alpine Oil and Gas. Je tedy jasné, že americká společnost jde do informačního protiútoku.

Tento profil také uvádí informaci, že dříve „pracoval“ pro Technickou univerzitu v Košicích (TUKE). Právě na této univerzitě se učí řemeslu budoucí těžaři. Tuto univerzitu studoval shodou okolností i starosta Smilna Vladimír Baran, jak uvádí obec na svých stánkách: „V rokoch 2003-2005 študoval na Technickej univerzite v Košiciach, Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií, odbor Informatizácia firemnej a verejnoprávnej činnosti, kde nadobudol titul Bc.“

Baranovo jméno v této kauze figuruje ve velkém. Když aktivistka Marianna Varjanová blokovala přístupovou cestu, Baran společně Milanem Jančoškem z tamního Biodružstvajako podal jako její spoluvlastník na policii oznámení, že nemohl cestou projet. Nejenže se voják z povolání Baran postavil proti občanům své obce, jeho aktivity se kryjí s blížícími se parlamentními volbami na Slovensku, ve kterých jej strana SIEŤ zařadila na 141. místo kandidátky. Předpovídá se, že SIEŤ bude moci vyjednávat o koalici se stranou SMER Roberta Fica.

Univerzita TUKE je v hledáčku Alpine Oil and Gas poměrně dlouhou dobu. Na loňské tiskové konferenci v Prešově zástupci této společnosti prohlásili, že by v budoucnu chtěli s touto univerzitou spolupracovat a „vychovávat“ budoucí inženýry. První workshop na TUKE společnost uspořádala podle svých webovek 27. října 2015. Tento workshop byl na téma „Praktické vrtání, užitečná geologie a studie příkladů.“ Vedli jej američtí a polští představitelé společnosti.

Placení trolové na svůj účet napíší cokoliv. Spojení Univerzity TUKE na představitele společnosti bude samozřejmě daleko větší.

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články