Svět přišel během 40 let o třetinu orné půdy

Podle zprávy Granthamova centra pro udržitelnou budoucnost Univerzity ve Sheffieldu přišel svět následkem eroze nebo znečištění za 40 let o třetinu orné půdy. Autoři studie volají po okamžité akci, jinak hrozí vážné dopady na světovou produkci potravin.

Vědci analyzovali několik výzkumů za posledních deset let a vyvodili, že 33 procent adekvátní nebo vysoce kvalitní půdy produkující potraviny bylo ztraceno rychlostí, která překračuje schopnost přírody půdu nahradit. „Půda se ztrácí rychle, nahrazována je ale po tisíciletí a to představuje největší globální hrozbu zemědělství,“ řekl Duncan Cameron, profesor půdní a rostlinné biologie na Univerzitě ve Sheffieldu. dodal, že „podíl eroze ze zorané půdy je průměrně 10 - 100 větší než podíl formace půdy.“

Cameron dále poukázal na to, že za normálních podmínek zabere zhruba 500 let vytvořit 2,5 centimetru svrchní zeminy a dodal, že pokud se nic nebude dít, svět čeká situace podobná Prachové pánvi v Severní Americe ve 30. letech minulého století.

Eroze půdy nastává většinou kvůli ztrátě struktury způsobené neustálým narušením sazbou obilí a sklizní. Pokud je půda neustále prohrabávána, je vystavena kyslíku a její uhlík je vypuštěn do atmosféry. Tím klesá schopnost půdy ukládat vodu. Zdraví půdy ovlivňuje také deforestace.

Vědci, kteří ve středu přednášeli na Konferenci OSN o změně klimatu, popsali ztrátu jako „katastrofickou.“ „Nejsme ještě na úplném vrcholu, musíme s tím ale něco udělat. Jako řešení navrhli recyklaci živin z odpadní vody, zničit pomocí biotechnologie závislost rostlin na hnojivech a provést osevní postup v oblastech s dobytkem, aby se ulevilo tlaku na ornou půdu.

K tomu všemu se navíc zvětšuje poptávka po jídle. Odhaduje se, že v roce 2050 bude potřeba vypěstovat o 50 procent více potravin pro devět miliard lidí.

Zdroj: RT
Foto: © Pascal Rossignol / Reuters

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články