Trumpovo alternativní pravicové hnutí se ohledně Ruska přidává k Sorosovi

V jednom z nejnestoudnějších podvodů křídla extrémní pravice od doby, kdy nacistické Německo porušilo v roce 1941 pakt o neútočení se Sovětským svazem a zákeřně zaútočilo na ruské území, se sešikovaly tzv. kádry „alternativní pravice (alt.right)“ prezidenta Donalda Trumpa, aby obvinily Rusko ze zasahování do volební politiky USA. Během volební kampaně v průběhu roku 2016 měli demokraté, finančně podporovaní sítí nevládních organizací George Sorose, ve velké oblibě obviňovat Rusko z toho, že se nabouralo do počítačů demokratické strany a „opravilo“ hlasování, které umožnilo volební vítězství Trumpa.  

Trump a jeho tým během kampaně vyzývali k lepší vztahům mezi USA a Ruskem, a zároveň oprávněně kritizovali západní sankce, uvalené na Rusko. Pokud jde o obvinění, že Trumpův tým úzce spolupracoval s ruskými počítačovými hackery, aby získal e-maily šéfa volebního štábu demokratické kandidátky Hillary Clintonové, členové Trumpova týmu to rovněž správně označili za falešné. Šéf týmu, který odmítl směšná obvinění demokratů, byl Steve Bannon, šéf Trumpovy volební kampaně, bývalý vydavatel alternativního pravicového zpravodajského webu Breitbart News.

Krátce poté, co Bannon v podstatě převzal křeslo americké Národní bezpečnostní rady, které bylo tradičně obsazováno předsedou sboru náčelníků štábů, Trumpovi stoupenci začali v alternativních pravicových médiích prosazovat nesmyslný příběh, že protestní shromáždění, která se konala při Trumpových vystoupeních během volební kampaně v roce 2016, a protestní akce, které se konaly 20. ledna 2017 během inaugurace, byly „tajně“ financovány ruským prezidentem Vladimirem Putinem prostřednictvím údajného „protiglobalistického“ sekretariátu se sídlem v Moskvě. Příběh, který doslova vykouzlili alternativní pravicoví šiřitelé ztřeštěných konspiračních teorií, poukazoval na to, že Rusko financovalo protitrumpovské protesty, kdy tajně zasílalo finanční hotovost „marxisticko-leninským skupinám“. Je ironií, že během kampaně ti samí konspirační teoretici krajní pravice došli k závěrům, že právě skupiny „progresivního“ levicového křídla, podporované Sorosem, stály za protitrumpovskými protesty.

Zároveň Trumpova kavalkáda osobností, zastupujících weby alternativní pravice, vidí za protitrumpovským hnutím ruský „úhel“; Trumpův poradce pro národní bezpečnost, penzionovaný generálporučík americké vojenské služby Michael Flynn, začal Íránu vyhrožovat vojenskou silou a Bannon prozradil svým přátelům z alternativního pravicového hnutí předpověď, že Spojené státy budou za několik let ve válce s Čínou. Samozřejmě, že Rusko je strategickým partnerem jak Íránu, tak Číny, a to prostřednictvím Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO) a dalších spojenců. Mezitím generál námořní pěchoty ve výslužbě a nynější ministr obrany James Mattis („Vzteklý pes“) odletěl do Japonska a Jižní Koreje, aby obě země ujistil, že Trump bude i nadále plnit dohody o vzájemné obraně. Mattis předtím během senátního slyšení zaujal tvrdý postoj vůči Číně a Rusku.

Strach, že by Hillary Clintonová v případě svého zvolení vystupňovala vojenské a politické napětí proti Rusku a Číně, byl právě tím spouštěčem, který dohnal řadu voličů k tomu, aby volili Trumpa jako „menší zlo“, pokud šlo o jejich strach z nové a nebezpečné studené války. Nicméně ve světle „podvodné“ operace v masovém měřítku se nyní zdá, že to bude právě Trump, kdo se zapojí do nebezpečné politiky na pokraji války s Ruskem, Čínou, Íránem a dalšími zeměmi, za povzbuzování alternativní pravice a Bannona, strategického poradce Bílého domu. Kupodivu to byla alternativní pravice, která silně medializovala Trumpa jako kandidáta, který se bude vyhýbat takovým zbytečným válkám, které potrápily administrativu George W. Bushe a Baracka Obamy. Americký lid byl zcela uveden v omyl podvodníkem s nemovitostmi, sídlícím v New Yorku, a jeho skupinou „užitečných idiotů“ ze světa alternativní pravice.

V konspiračním příběhu, který je hoden alkoholem otupělé mysli neslavného Josepha McCarthyho, reprezentanta antikomunismu a senátora za stát Wisconsin z dob studené války, Trumpův alternativně pravicový tým nyní tvrdí, že dvě levicové skupiny ve Spojených státech - „Průmysloví dělníci světa“ (Workers of the World) a organizace „Socialistická cesta svobody“ (Freedom Road Socialists) - dostávaly tajně zaplaceno od protisorosovské, protievropské unie, a protirevolučního, Antiglobalizačního hnutí (AGM), se sídlem v Moskvě, za to, aby narušovaly aktivity, související s Trumpem. Konspirace viní z účasti ředitele AGM Alexandra Ionova, ruského podnikatele, který, jak tvrdí konspirační teoretici, přijímá rozkazy od prezidenta Putina. Alternativní pravice tvrdí, že vůdci „Průmyslových dělníků světa“ a „Socialistické cesty svobody“ byli tajně letecky přepraveni do Moskvy, kde se jim dostalo školení v protitrumpovských protestních taktikách. Konspirace alternativní pravice je asi tak věrohodná, jako levicová konspirační teorie, hlásající, že ruští hackeři spolupracovali s WikiLeaks a s Trumpovými spolupracovníky za účelem „hacknutí“ voleb v Americe.

Ještě absurdnější je, že alternativní pravice tvrdí, že AGM tajně pracuje s levicovými skupinami, které jsou pod vlivem Sorose, a zároveň s pravicovými skupinami mimo infrastrukturu Trumpovy alternativně pravicové, ultraparanoidní kakofonie, aby zabránila Transpacifickému partnerství (TPP) a dalším dohodám o volném obchodu. Podle této zcela vyšinuté teorie prý jednotná síla levičáckého a pravičáckého křídla podporuje agendu další skupiny, podporované Moskvou, nazvané „Socialistická alternativa“. A navíc můžeme na seznam amerického „pátého sloupu“ (tj. skupina lidí, kteří jednají zrádně a podvratně, pozn. překl.) přidat další protitrumpovskou skupinu - socialistickou skupinu s názvem „DisruptJ20“. Pravicové křídlo miluje totiž „seznamy“ už desítky let.

Kdyby to nebylo z toho důvodu, že alternativně pravicové subjekty, prosazující takovéto nesmysly, mají důležité vazby na Trumpův Bílý Dům, mohli bychom na tuto „velkou konspiraci“ zapomenout jako na hromadu zdiskreditovaných nesmyslů, absolutně nehodných jakékoliv pozornosti. Je také zneklidňující, že hnutí alternativní pravice a jednotlivci, jako jsou Bannon a Stephen Miller, Trumpův poradce a tvůrce Trumpova výkonného nařízení „zakazující imigraci“, mají významné vazby na zastánce nadřazenosti bílé rasy a neonacisty.

Jeden z rusofobů, který stojí za pokusem spojit Rusko s protitrumpovskými protesty, je krajně pravicový Novozélanďan Trevor Loudon, který rád obviňuje ty, s nimiž nesouhlasí, včetně pisatele tohoto článku, z toho, že jsou „obchodníci s levičáckou propagandou“ a „děti komunistických rodičů“. Loudon si asi vyčaroval ducha Joe McCarthyho, neboť prohlásil, že protitrumpovské hnutí ve Spojených státech je téměř výhradně složeno z „komunistů a socialistů“, spojených s prezidentem Putinem. Je to jen další absurdita z alternativního pravicového absurdního divadla. Tito Trumpovi stoupenci rovněž požadují, aby americká národní bezpečnost zahájila vyšetřování RT, ruského satelitního zpravodajského kanálu.

Tato šílená konspirace, svázaná s Ruskem, není jediným absurdním příběhem, který vzešel od alternativní pravice. Během kampaně, když byly veřejně odhaleny e-maily Johna Podesty, šéfa kampaně Clintonové, vymyslela skupina těchto stejných, silně narušených jedinců, bizarní a zcela pomlouvačný příběh o dvou pizzeriích ve Washingtonu, DC, které měly být údajně centrem mezinárodního gangu, sexuálně zneužívajícího děti, do něhož měli být zapleteni Clintonová, Podesta, podpůrná skupina pro děti z Haiti a řada dalších jedinců. Tato snůška fantazie však téměř vyústila v tragédii, neboť jeden člověk, který této konspirační teorii uvěřil, se vydal ze Severní Karolíny do Washingtonu a v jedné z těchto pizzerií vypálil několik ran ze své poloautomatické pušky.

Prezident Trump otevřel virtuální „Pandořinu skříňku“ s vyšinutými typy, zastánci alternativní pravice, hlásajícími různé konspirační teorie, kteří mohou vážně narušit americké vztahy s Ruskem, Čínou, Íránem, Kubou, Jemenem a dalšími zeměmi. Technologie, které poskytuje internet, umožňují, aby se kdokoliv stal na internetu vydavatelem, rozhlasovým moderátorem nebo dokonce komentátorem televizního vysílání na YouTube. Avšak vzhledem k povaze těchto šílených konspiračních příběhů, které jsou nyní spojovány s lidmi z okruhu pana Trumpa, se ukazuje, že ne všichni by měli mít neomezený přístup k webu a chrlit směšné, škodlivé a šílené tirády nesmyslů.

Článek vyšel 5.února na webu strategic-culture.org, jeho autorem je Wayne Madsen. Pro WertyzReport přeložila Jana Schönová.

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články