Turci zaútočili na syrské Kurdy během týdne čtyřikrát

Ačkoliv turecká vláda v čele s Ahmetem Davutogluem tvrdí, že své letecké útoky nemíří na Kurdy, kurdské obranné jednotky YPG nově Turky obvinily, že je během týdne napadli čtyřikrát. 

Ve prohlášení, které syrští Kurdové uvedli na svých webových stránkách, je uvedeno, že skupina nemá nic společného s násilím mezi Kurdskou stranou pracujících (PKK) a tureckým státem. „I přes naše oficiální prohlášení, že nejsme součástí současných událostí, turecká armáda sleduje a útočí na naše jednotky,“ stojí v prohlášení.

YPG obvinila tureckou armádu z ostřelování pozic už minulou neděli. V novém prohlášením tvrdí, že se ocitla pod palbou čtyřikrát a spatřila nad severní Syrií turecké stíhačky. „Nedávné kroky turecké armády považujeme za provokativní a nepřátelské činy,“ uvádí a zároveň žádají tzv. koalici, aby ujasnila svůj postoj směrem k akcím turecké armády.

24.července turecké tanky podle YPG bombardovaly pozice organizace ve vesnici Zor Mighar západně od Kobani, zraněni byli čtyři rebelové a několik civilistů. Při dalším incidentu ve vesnici Tel Fender turecká armáda vystřelila raketu na vozidlo YPG.

Zdroj: E-Kurd
Foto: AP

Podpořte WertyzReport!

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články