Turecký soud zablokoval přístup ke svědectvím obviněných žalobců

Speciální turecký soud zablokoval sérii videí se svědectvím čtyř žalobců, kteří byli v květnu dáni do vazby, protože nařídili zastavit auta převážející zbraně do Sýrie. Speciální soud turecká opozice obviňuje ze spolupráce s vládou. 

Čtyři žalobci byli zatčeni za jejich roli ve vyšetřování nákladních aut se zbraněmi mířícími do Sýrie, která patřila turecké zpravodajské službě MIT. Bývalý hlavní žalobce Adany Suleyman Bagriyanik, bývalý zástupce hlavního žalobce Adany Ahmet Karaca, žalobci Aziz Takci a Ozcan Sisman a bývalý velitel policie v Adaně Ozkan YCokay byli zatčeni za „pokus o svržení nebo paralyzování turecké vlády prostřednictvím využití síly nebo nátlaku a z odhalení informací týkajících se bezpečnosti a politických aktivit státu.“

Svědectví žalobců nahrál na server YouTube novinář Arzu Yildiz. YouTube ale svědectví zablokoval na základě stížnosti od vlády. Podle tureckých médií vydal instrukce zvláštní tribunál zvaný „Trestní soud míru.“ Tento soud byl několikrát tureckou opozicí obviněn ze spolupráce s vládou.

Zdroj: Todays Zaman
Foto: DHA

Podpořte WertyzReport!

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články