Údajný dopis Ukrajinského Ministerstva obrany: Firma Excalibur Army tvrdí, že jde o podvrh

Ze zkušeností z předešlých měsíců můžeme jasně vyvodit, že skupiny „nezávisle“ myslících lidí se klaní ke každému, kdo souhlasí s názory Ruska. Některé zprávy jsou záměrně vypouštěny, aby dále rozdělovaly společnost, rozhádali ji a postavili proti sobě skupiny lidí s jinými názory. Ohledně dopisu Ukrajinského Ministerstva obrany, který se šíří po internetu, se může jednat o podvrh. Po Českém Ministerstvu obrany jsme zeptali také společnosti EXCALIBUR ARMY, s. r. o., zda posílá na Ukrajinu zbraně nebo jakékoliv vojenské vybavení. Tiskový mluvčí společnosti Andrej Čírtek jednoznačně odpověděl, že ne:

EXCALIBUR ARMY nikdy na Ukrajinu obrněnou techniku, zbraně či munici nevyvážel a nevyváží. O dopisu v příloze nevíme nic ani my, ale ani české Ministerstvo obrany, kterého jsme se dotazovali, zda něco takového obdrželi. Buďto se jedná o snahu zatáhnout nás do informační války v rámci konfliktu na Ukrajině nebo pokus nás obchodně poškodit. Ještě doplňuji, že licenční orgány ČR v současnosti mají politiku nevydávat vývozní licence na Ukrajinu. Současná aktivita (podvrh dopisu) navazuje na fámy šířené loni na podzim, dle kterých měl Excalibur vyvážet na Ukrajinu přebytečné tanky Maďarské armády. Jsou to nesmysly.

Na odpověď Českého Ministerstva průmyslu a obchodu, které uděluje licence pro vývoz, si ještě nějakou dobu ještě počkáme. Je velice pravděpodobné, že jiná než ty předchozí nebude. 

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články