Americké námořnictvo probíralo mozkové implantáty s transhumanistickým prezidentským kandidátem

Britský bulvární The Sun přináší zprávu, že Americké námořnictvo pořádalo diskuze o posílení síly mozku člověka a jeho psychických vlastností pomocí mikročipů s americkým transhumanistickým prezidentským kandidátem Zoltanem Istvanem.

Několik mariňáků navštívilo domov prezidentského Zoltana Istvana, který sám prohlásil, že lidé by měli být očipováni pro zlepšení svých vlastností a pro sledování jakéhokoliv jejich pohybu. Podle jeho slov by technologie měla být vybavena GPS.

The Sun uvádí, že četl korespondenci mezi Istvanem a viceadmirálem Jamesem Wisecupem, momentálně zaměstnancem oddělení zvaného Chief of Naval Operations Strategic Studies Group, které vymýšlí „revoluční bojové koncepce.“ Viceadmirál v dopise uvedl, že schůzka „rozšířila naše pochopení…spojení lidí a strojů. Vaše osobní pohledy na věc byly zajímavé, začínáme náš výzkumný proces. Měl jste přímý dopad na naše myšlenky pro budoucí koncepce.“

Istvan schůzku bulvárnímu deníku potvrdil. Naznačil, že technologie může jednoho dne lidem umožnit žít navěky. „Ke mně domů přišlo několik mariňáků a jedním z hlavních témat byla strategie očipování,“ řekl.

„Dovedete si představit, jak vyzývavé může být to, že někdo má na jaderné základně nepovolený čip? Musí se pro to vytvořit politika, a to hodně brzy. Námořnictvu jsem s něčím pomohl,“ dodal.

Istvan je velký zastánce transhumanismu a totální kontroly nad obyvatelstvem. Loni např. ve svém článku pro Motherboard uvedl, že násilné chování je mentální poruchou, která vyžaduje vnější pomoc. Podle toho by pak neměli být vězni trestáni za své akce, protože nejsou „schopní zažít zodpovědnost. Mozkový implantát by byl jako vnější monitor, který reguluje akce vězně; fungoval by jako sedativum v případě, že by vězeň předváděl násilní nebo agresivní chování.“

Využití čipu ve vězeňství není vše. Istvan dále naznačil, že občané by měli mít v lebkách „čip upozorňující na trauma,“ který upozorní úřady na problémy. „Pokud by lidé věděli, že budou přistiženi, úroveň zločinu by značně klesla,“ řekl.

Zoltán oznámil v roce 2014 kandidaturu za Transhumanistickou stranu, aby „zvýšil povědomí o transhumanistické politice.“ Jeho zvolení prezidentem USA je samozřejmě nemožné.

Zdroje: The Sun, Motherboard
Foto: Lisa Memmel

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články