Zneužívání dětí v Austrálii: Oběť tří bývalých premiérů poprvé promluvila do médií

V Austrálii by mohl vypuknout pedofilní skandál podobný tomu britskému. Minulý týden senátor Bill Heffernan prohlásil, že má seznam 28 prominentních lidí, kteří zneužívali děti. Vše vyvrcholilo pak svědectvím Fiony Barnettové, která v médiích prohlásila, že se stala obětí prominentního pedofilního kruhu tří bývalých australských premiérů a účastnila se pedofilních večírků v Australském parlamentu.

Pětačtyřicetiletá Fiona Barnettová australským médiím popisovala zneužívání pedofilní elitou před 40 lety. Tvrdí, že byla zneužívána vysokými politiky, policisty a představiteli soudů ve věku pěti let. Společně s ní prý existuje dalších tisíce lidí. „Mé zážitky byly hrůzostrašné, nedají se popsat. Způsob, jakým se mnou bylo zacházeno po nahlášení zločinů my daleko horší, než mé původní zážitky,“ řekla médiím.

Barnettová tvrdí, že viděla na vlastní oči únosy dětí, mučení, znásilnění a vraždy. Podle jejích slov byla celá operace „velice dobře koordinována mezinárodním pedofilním kruhem s přísnou hierarchií. „Byla jsem jen pro VIP pedofily,“ řekla. Promluvit se rozhodla, protože už nemá co ztratit. Svá obvinění přednesla několika zdravotním profesionálům v 80. letech, policii v roce 2008 a Královskému výboru v roce 2013. Tvrdí, že další obětí byly úřady ignorovány.

Šéfka organizace určené pro obětí dětského zneužívání Network of those Abused by Priests (SNAP) Nicky Davisová řekla, že její obvinění nejsou nčím novým, jsou naprosto běžná. „SNAP slyšela od dalších přeživších obvinění týkající se znásilnění, mučení, kde jsou mezi pachateli ti nejvyšší v Austrálii.“ SNAP tvrdí, že obvinění byla ignorována Královským výborem a vládními činiteli. Spousta obětí mluvila s policií, Královským výborem pro dětské zneužívání dětí, politiky a vládními činiteli a vyprodukovala „přesvědčivý“ důkaz. „Je velké množství lidí, kteří chtějí promluvit,“ řekla Davisová news.com.au.

Existence elitního pedofilního kruhu poprvé minulý týden zazněla v Australském Senátu, liberální senátor Bill Heffernan tvrdil, že získal policejní seznam se jmény 28 prominentních lidí. Žádná jména nesdělil, ale požádal generálního prokurátora George Brandise, aby Královský výbor pro zneužívání dětí zahrnoval právníky a bývalé premiéry. Doposud zahrnoval jen státní instituce.

Zdroj: news.com.au
Foto: News Corp Australia

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články