Uber v Brně musí skončit, nebo se změnit. Podle soudu firma porušuje zákon

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/brno-zakazalo-uber/r…

Brněnský krajský soud zakázal alternativní taxislužbu Uber. Přiklonil se tak na stranu taxikářů, podle kterých je podnikání Uberu nelegální. Společnost je již nyní zakázána ve více než 40 městech po celém světě, Prahy se ale současný verdikt netýká.

Vnitro se připravuje na teroristický útok. Poradí, jak ochránit „měkké cíle“

http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-vnitra-teroristicky-utok-chovanec-fbk-/domaci…

Stát se připravuje na riziko teroristického útoku. Ministerstvo vnitra přišlo s návodem, jak ochránit takzvané měkké cíle, tedy místa s nízkou úrovní ochrany jako jsou nádraží, nákupní centra či sportovní stadiony. Pomoci k tomu má systém varovných zpráv nebo vyškolení bezpečnostních pracovníků.

Babiš si chce nechat zdanit své korunové dluhopisy. Jeho návrh by šel ale lehce obejít

http://domaci.ihned.cz/c1-65699900-babis-si-chce-nechat-zdanit-korunove-dluhopisy…

Chci zdanit sám sebe, vysvětluje ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, proč nyní přichází s návrhem na zdanění takzvaných korunových dluhopisů. Cenné papíry v nominální hodnotě jedné koruny nechal v roce 2012 svoji vlastní firmu Agrofert vydat za tři miliardy. Vzápětí byl jediným kupcem, kdo si jich pořídil celou polovinu. Z toho má mít až do roku 2022 každý rok nezdaněných devadesát milionů korun.

Valenta: Smlouvy by měly zveřejňovat i neziskovky. Kážou vodu a pijí víno

https://www.novinky.cz/domaci/435379-valenta-smlouvy-by-mely-zverejnovat-i…

Senátor Ivo Valenta (za Stranu soukromníků) kritizuje registr smluv, podle něj škodí celé české ekonomice. Majitel společnosti Synot proto věří, že Senát místo seznamu výjimek např. pro státní firmy navrhne zrušení celého registru.

Zkroťte si Jourovou. Šéf Volkswagenu si stěžoval na českou eurokomisařku u Junckera

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/zkrotte-si-jourovou-sef-volkswagenu-si-stezoval…

Věra Jourová, která v Evropské komisi hájí práva spotřebitelů, tlačí na automobilku, aby také Evropanům vyplácela kompenzace za "dieselgate". Šéf Volkswagenu se nyní proti této aktivitě ohradil. Podle něj není nemá komise nárok. Juncker se Jourové zastal.

Robotů za pokladnou se nebojíme a v neděli zůstanou prodejny otevřené, říká šéfka odborů v řetězcích

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/robotu-za-pokladnou-se-nebojime-a-v-nedeli…

Žena, která zastupuje zaměstnance obchodů, nemá strach z toho, že by jim nové technologie sebraly práci. Renáta Burianová v rozhovoru pro Aktuálně.cz hovoří také o zákazu prodeje během svátků a slibuje, že se odboráři nebudou snažit zavřít obchody i o nedělích. Chce, aby prodavači byli na svou práci znovu pyšní a nestyděli se za ni.

Samořiditelná auta? Zajímavý byznys představují i lodě, které dokáží plout bez kapitána

http://zpravy.e15.cz/fleet-special/samoriditelna-auta-zajimavy-byznys-predstavuji-i…

Nebe nad trondheimským přístavem je zatažené, mrholí a je zima. Ani psa by nevyhnal. Na vodě pluje asi pětimetrový černo-červený člun neustále tam a zpět po pevně stanovené dráze, což trvá hodiny. Vyměřuje dno přístavu, aby mohly být zhotoveny ještě přesnější mapy. Pro kapitána takového člunu je to monotónní práce. Jenže tento dopravní prostředek společnosti Maritime Robotics žádnou posádku nemá. Je řízen dálkově a "kapitán" sedí ve vyhřáté kanceláři před monitorem.

Volby v září můžou znásobit poslance, ve Sněmovně by jich mohlo být 400

http://www.volby17.cz/volby-zari-muzou-znasobit-poslance-ve-snemovne-by-jich-mohlo…

Prezident Miloš Zeman možná vyhlásí volby netradičně už na září. V takovém případě by v Česku ale úřadovali staří i noví poslanci měsíc zároveň. Zatímco otázka pravomocí je jasná, finance už méně. Platy poslanců by se totiž téměř měsíc překrývaly. Jen jejich základy měsíčně vyjdou na více než 14 milionů korun. Své mandáty přitom obhájí zhruba polovina členů komory.

Začali střet mezi křížem a půlměsícem, hodnotí Erdogan verdikt o šátcích

http://zpravy.idnes.cz/erdogan-k-zakazu-satku-v-zamestnani-d69-/zahranicni.aspx?c…

Ostré kritiky ze strany tureckého prezidenta se dočkal výrok Soudního dvora EU, podle kterého mohou zaměstnavatelé zakazovat nosit náboženské symboly včetně islámských šátků. Recep Tayyip Erdogan také prohlásil, že nizozemský premiér Mark Rutte sice vyhrál volby, ale ztratil přátelství Turecka.

Dlouhé prsty bývalého guvernéra

http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2017-03-17

Hospodářské noviny dnes přinesly šokující informaci, že Josef Tošovský vyvázl loni z nehody, kterou způsobil ve státě Virginie nedaleko Washingtonu, s pokutou ve výši pouhých 200 dolarů. Červené ferrari, které řídil bývalý guvernér České národní banky, bylo úplně na šrot a tři lidé byli zraněni, i když ne vážně.

Trump po setkání s Merkelovou: Dejte více peněz na obranu

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/432473-trump-po-setkani-s-merkelovou-dejte…

Německá kancléřka Angela Merkelová jednala v Bílém domě několik hodin s americkým prezidentem USA Donaldem Trumpem o širokém spektru otázek od bezpečnostních až po ekonomické. Na společné tiskovce v pátek po nedávných slovních přestřelkách oba zdůrazňovali, co mají obě země společné. Rozpory ale byly přes fasádu přátelství patrné. Trump znovu připomněl, že země NATO musejí plnit své závazky.

Google chce řadit výsledky hledání podle důvěryhodnosti. Na popírání holocaustu jen tak nenarazíte

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/google-chce-radit-vysledky-hledani-podle…

Google bude bojovat s dezinformacemi tím, že urážlivé nebo útočné weby odsune na nižší místa v seznamu vyhledaných stránek. Nejvíce tím budou zasaženy weby s útoky proti osobám nebo skupinám obyvatel podle jejich pohlaví, rasy nebo víry. Nebudou ale ze seznamu úplně vyřazeny. Nedůvěryhodnost se bude posuzovat i podle gramatických chyb a překlepů.