Začali střet mezi křížem a půlměsícem, hodnotí Erdogan verdikt o šátcích

http://zpravy.idnes.cz/erdogan-k-zakazu-satku-v-zamestnani-d69-/zahranicni.aspx?c…

Ostré kritiky ze strany tureckého prezidenta se dočkal výrok Soudního dvora EU, podle kterého mohou zaměstnavatelé zakazovat nosit náboženské symboly včetně islámských šátků. Recep Tayyip Erdogan také prohlásil, že nizozemský premiér Mark Rutte sice vyhrál volby, ale ztratil přátelství Turecka.

Dlouhé prsty bývalého guvernéra

http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2017-03-17

Hospodářské noviny dnes přinesly šokující informaci, že Josef Tošovský vyvázl loni z nehody, kterou způsobil ve státě Virginie nedaleko Washingtonu, s pokutou ve výši pouhých 200 dolarů. Červené ferrari, které řídil bývalý guvernér České národní banky, bylo úplně na šrot a tři lidé byli zraněni, i když ne vážně.

Trump po setkání s Merkelovou: Dejte více peněz na obranu

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/432473-trump-po-setkani-s-merkelovou-dejte…

Německá kancléřka Angela Merkelová jednala v Bílém domě několik hodin s americkým prezidentem USA Donaldem Trumpem o širokém spektru otázek od bezpečnostních až po ekonomické. Na společné tiskovce v pátek po nedávných slovních přestřelkách oba zdůrazňovali, co mají obě země společné. Rozpory ale byly přes fasádu přátelství patrné. Trump znovu připomněl, že země NATO musejí plnit své závazky.

Google chce řadit výsledky hledání podle důvěryhodnosti. Na popírání holocaustu jen tak nenarazíte

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/google-chce-radit-vysledky-hledani-podle…

Google bude bojovat s dezinformacemi tím, že urážlivé nebo útočné weby odsune na nižší místa v seznamu vyhledaných stránek. Nejvíce tím budou zasaženy weby s útoky proti osobám nebo skupinám obyvatel podle jejich pohlaví, rasy nebo víry. Nebudou ale ze seznamu úplně vyřazeny. Nedůvěryhodnost se bude posuzovat i podle gramatických chyb a překlepů.

Čo majú spoločné autizmus, ADHD, dyslexia, schizofrénia, ekzémy, epilepsie a iné?

http://www.hlavnespravy.sk/co-maju-spolocne-autizmus-adhd-dyslexia-schizofrenia…

Výskum Standfordskej univerzity na 200 pároch dvojčat zistil, že autizmom trpelo viac súrodeneckých dvojčiat ako identických dvojčat. Identické dvojčatá pritom majú takmer identickú DNA. Ďalej mutácie zistili len u 1% všetkých detí, ktoré mali autizmus. Jednoducho sa nepodarilo zistiť žiaden gén autizmu. Podľa novších štúdií je zrejmé, že iné faktory hrajú oveľa väčšiu rolu ako gény. Príčiny začínajú v tehotenstve a skôr.

Ibuprofen zvyšuje riziko infarktu o třetinu, zjistili vědci. Češi ročně koupí osm milionů krabiček

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ibuprofen-zvysuje-riziko-infarktu-o-tretinu…

Užívání léků na bolest, jako je například populární ibuprofen, podle nové studie vědců z Kodaňské univerzity zvyšuje riziko srdeční zástavy o 31 procent. Některé z takzvaných nesteroidních protizánětlivých léků už lze koupit i na čerpací stanici nebo v drogerii. Státní ústav pro kontrolu léčiv však upozorňuje, že v nové dánské studii je řada nejasností, a bude tedy muset následovat další výzkum. Spotřeba léků proti bolesti v Česku klesá, pořád se však do lékáren dodá ročně přes osm milionů balení.

To, co jíme, jsou často jedy. Občané jsou nuceni konzumovat potravinový odpad z celé Evropy. Ekzémy a alergie. Zemědělec a poslanec naléhavě varuje

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/To-co-jime-jsou-casto-jedy-Obcane…

Poslanec ANO a soukromý zemědělec Pavel Šrámek upozorňuje na očividný úpadek českého zemědělství, naši potravinovou nesoběstačnost a nekvalitní dovážené potraviny. „Nevíte, proč má u nás každé druhé dítě ekzémy a alergie? Jsou to často jedy, které jíme. Je to komplexní problém zdraví obyvatel, nejen soběstačnosti. Zvyšování závislosti na dovozu je alarmující. Situaci je zapotřebí okamžitě řešit.“

Američanům došla se Severní Koreou trpělivost, zvažují vojenský útok

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/americanum-dosla-se-severni-koreou…

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson prohlásil, že americká politika "strategické trpělivosti" vůči Severní Koreji skončila. Jednou z možností je i vojenská akce proti Pchjongjangu, pokud by se hrozba ze strany KLDR dále zvýšila, dodal Tillerson, který v pátek zahájil návštěvu Jižní Koreje.

Americká armáda přiznala, že útočila v blízkosti místa, kde zemřelo 40 lidí

http://www.lidovky.cz/americka-armada-utocila-v-blizkosti-mista-kde-zemrelo-40-lidi…

Spojené státy přiznaly, že jejich letadla ve čtvrtek bombardovala oblast v severní Sýrii, kde přišlo o život přes 40 lidí, hlavně civilistů. Mezinárodní koalice, jíž velí USA, ale popřela, že útočila na mešitu a na civilisty. Cílem útoku prý byli účastníci schůzky radikálů.

Prezident Zeman přeje Slavii. Podporuji čínské investice, prohlásil

http://www.tyden.cz/rubriky/sport/fotbal/fotbalova-liga/prezident-zeman-preje-slavii…

Mílovými kroky se blíží dlouho očekávané derby mezi Spartou a Slavií. Zápas, který může přiblížit vršovický klub titulu a Letenským pěkně pokazit konec sezony, přiláká k fotbalu i sváteční fanoušky. Tak jako prezidenta České republiky Miloše Zemana. Ten má však pro svou podporu specifický důvod.

Neznalost neomlouvá, ale… Český právní řád aktuálně obsahuje kolem dvou milionů právních norem

http://hlidacipes.org/neznalost-neomlouva-ale-cesky-pravni-rad-aktualne-obsahuje…

V Česku je nyní platných přibližně dva miliony právních norem. A každoročně jich přibývá. Nejde jen o zákony: právní normou se rozumí například vyhlášky, nařízení vlády, další opatření ministerstev, krajů a obcí nebo některých aktů prezidenta – třeba amnestie.

Aleš Rozehnal: Pokud Babiš prodal svému Agrofertu předražené akcie, mohl tím spáchat trestný čin

http://hlidacipes.org/ales-rozehnal-prodal-babis-svemu-agrofertu-predrazene-akcie…

ANALÝZA. Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš zveřejnil závěry zprávy auditorských firem o svých příjmech. Chtěl tak rozptýlit pochybnosti o svých soukromých financích. Audit ale přinesl více otazníků než odpovědí. „Pokud by akcie společností, které Andrej Babiš Agrofertu prodal, byly předražené, mohl by se Andrej Babiš dopustit trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku, byť je vlastníkem Agrofertu,“ píše ve své analýze pro HlídacíPes.org Aleš Rozehnal.

Agrofert zaplatil Babišovi za akcie 527 milionů a obratem je za 20 milionů prodal

http://forum24.cz/agrofert-zaplatil-babisovi-za-akcie-527-milionu-obratem-za-20…

Kauza nejasných Babišových příjmů pokračuje. Podle závěrů zprávy auditorských firem získal Andrej Babiš prodejem akcií společnosti Profrost svému koncernu Agrofert přes 527 milionů korun. „Tato částka byla mimořádně přemrštěná. Znovu se tak nabízí otázka, zda spíše než o zaplacení reálné kupní ceny akcií nešlo o zastřenou dividendu. Výplata dividendy by však byla zdaněna, kdežto prodej předražených akcií zdaněn není. V takovém případě by se jednalo o daňový únik,“ píše ve své analýze pro HlídacíPes.org Aleš Rozehnal.

Agrofert popřel, že by se dopouštěl daňových optimalizací

https://www.novinky.cz/domaci/432325-agrofert-poprel-ze-by-se-dopoustel-danovych…

Holding Agrofert, jehož vlastníkem byl donedávna ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš, odmítl, že by se v minulosti dopouštěl daňových optimalizací. Skupina to oznámila v reakci na pochybnosti ohledně transakcí mezi holdingem a Babišem. Ten se po výzvě poslanců chystá věc vysvětlit ve Sněmovně. Podle Agrofertu je za kauzou předvolební boj.