Vlády nás zneužily k šíření propagandy, tvrdí Facebook. Smazal 30 tisíc účtů

http://www.lidovky.cz/vlady-nas-zneuzily-k-sireni-propagandy-tvrdi-facebook-smazal…

Společnost Facebook veřejně přiznala, že jejich sociální síť byla využita vládami, které chtěly ovlivnit veřejné mínění v jiných zemích, během voleb v USA i ve Francii. Facebook ve zveřejněném dokumentu slíbil ostrý zásah proti podobným „zpravodajským operacím.“ Od dubna ve Francii smazal přes 30 tisíc účtů.

Kapitál se ilegálně nejvíce odlévá z Afriky. Největší přítok je do východní Evropy

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/kapital-se-ilegalne-nejvice-odleva-z…

Nelegální toky kapitálu se na celkové hodnotě obchodu rozvíjejících se zemí v desetiletí 2005 až 2014 podílely 14 až 24 procenty a nejzranitelnější je pokoutním odlivem kapitálu Afrika. Uvedl to dnes washingtonský institut Global Financial Integrity (GFI). Jeho zpráva vyšla před setkáním Světového ekonomického fóra v jihoafrickém Durbanu, které se má zaměřit na rozvojové a finanční problémy černého kontinentu. V nelegálním přílivu kapitálu vede podle GFI východní Evropa.

Stropnický bude v USA jednat o bezpečnosti i o modernizaci armády

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/stropnicky-bude-v-usa-jednat-o-bezpecnosti-i-o…

Ministr obrany Martin Stropnický bude s americkým protějškem Jamesem Mattisem jednat o bezpečnostní situaci, o navyšování českého rozpočtu na obranu nebo o modernizaci české armády. Stropnický to řekl ČTK. Bavit by se mohli i o nákupu vojenských vrtulníků, americká společnost Bell je jedním z vážných uchazečů o mnohamiliardový tendr.

Ťokovo ministerstvo chce do zákonů dostat auta bez řidiče

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/tokovo-ministerstvo-chce-do-zakonu…

Čím dál více světových automobilek se nyní soustředí na vývoj autonomních vozidel. Ta už se dokonce s různou úrovní schopnosti samostatné jízdy pohybují na světových silnicích. Kvůli tomuto trendu chce autonomní vozidla do legislativy zakotvit i české ministerstvo dopravy.

Obvinil ve videu policii z nekalých praktik, pak spáchal sebevraždu. Šetření nic neodhalilo

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nahravka-expolicisty-pred-sebevrazdou-zustane…

Informace z výbušné nahrávky expolicisty Stanislava Švábenského se nepotvrdily a nikdo nebude potrestán. Tak zní resumé z vyšetřování policejní inspekce, která poznatky ze šestihodinového záznamu zkoumala více než rok. Někdejšího příslušníka dnes již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu soudy potrestaly kvůli prodávání policejních informací, Švábenský trest nepřijal a spáchal kvůli němu sebevraždu.

O dluhopisy Agrofertu pro Babiše se zajímá policie

https://www.novinky.cz/domaci/436562-o-dluhopisy-agrofertu-pro-babise-se-zajima…

O nákup nedaněných korunových dluhopisů společnosti Agrofert, kvůli nimž čelí kritice vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO), se kromě finančního úřadu zajímá také policie. Uvedl to týdeník Respekt s tím, že mu to Babiš potvrdil. Policie se k případu nechtěla vyjádřit.

Babiš s posledním místem ve volbách asi otočí: Kalousek a Zaorálek se mi smáli

http://www.volby17.cz/babis-poslednim-mistem-ve-volbach-asi-otoci-kalousek-zaoralek…

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) má nakročeno k další obrátce ve své politické kariéře. Poté, co nechtěl sedět ani ve Sněmovně, ani ve vládě, teď zřejmě vezme za své i jeho nápad kandidovat na podzim z posledního místa středočeské kandidátky. Ano, je to přesně ten nápad, kterým na sebe Babiš strhl pozornost během únorového sněmu hnutí. Pro Novinky.cz vicepremiér už řekl, že by mohl být ve Středočeském kraji lídrem.

Zjištění české ambasády v Damašku odporují NATO a blíží se Rusku, tvrdí diplomatická depeše

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2102051-zjisteni-ceske-ambasady-v-damasku…

Čeští diplomaté při NATO se bojí ohrožení vztahů s klíčovými spojenci v Alianci. Naznačuje to depeše, kterou získal zpravodaj České televize v Bruselu Bohumil Vostal. Vysoce postavený český diplomat si v ní stěžuje, že zpravodajské informace z české ambasády v Damašku se svými argumenty vůči režimu Bašára Asada blíží ruskému výkladu konfliktu v Sýrii. A že jsou zcela opačné, než zjištění tajných služeb ostatních států NATO. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) to odmítl.

Trump zrušil Obamův zákaz těžby ropy v amerických pobřežních vodách

http://ekonomika.idnes.cz/tezba-ropy-usa-trump-obama-dcy-/eko-zahranicni.aspx?c…

Americký prezident Donald Trump v pátek vydal nařízení otevřít těžbě ropy a zemního plynu rozsáhlé oblasti v amerických vodách včetně těch, jejichž rozvoj jeho předchůdce Barack Obama krátce před svým odchodem z funkce zakázal. Výnos se týká částí Severního ledového oceánu, Atlantiku, Tichého oceánu a Mexického zálivu.

Elektromagnetické dělo zničí vše: lodě, letadla i přesnou munici

http://technet.idnes.cz/americke-elektromagneticke-delo-dab-/vojenstvi.aspx?c…

Americké námořnictvo pokračuje ve vývoji a testování elektromagnetického děla, které plánuje umístit na vybraná hladinová plavidla do roku 2025. Dělo by mělo ničit nejen pozemní a hladinové cíle, ale také nepřátelské letouny a dokonce přesně naváděnou munici.

John Deere chce farmářům zakázat opravovat jejich vlastní traktory. Hrozí jim pět let vězení a milionové pokuty

https://www.casopis-sifra.cz/john-deere-chce-farmarum-zakazat-opravovat-sve-vlastni…

John Deere je světový lídr v oblasti zemědělské techniky. Nyní chce všem zákazníkům zakázat opravu svých strojů. Získají pouze právo je používat, ale nikoli zařízení získat. Pokud někdo do stroje zasáhne, musí počítat s pokutou až do výše 500 000 dolarů a odnětím svobody až na pět let. Vzhledem k tomu, že se v zemědělských strojích používá software, je každá oprava v rozporu s platným autorským právem – Copyrightem. Chytré, že?